...Ideálne počas chladného obdobia!

Balzam na pery s medom a pomarančom

10.02.2017 | 

Mrazivé počasie nám spôsobuje, že máme popraskané pery bez života. Aby sme tomu zabránili, tak si ich neustále mažeme rôznymi produktami a kozmetickými prípravkami. Kto však vie, na čo by sme pri starostlivosti o pery mali klásť dôraz?

S našim domácim balzamom na pery to bude niečo úplne iné. Prírodné produkty ako kokosový olej, med, včelí vosk a esenciálne oleje naše pery vyživujú a robia ich pružnými a hebkými.

Čo budeme potrebovať:

  • 3 polievkové lyžice včelieho vosku (z lekárne alebo od včelára)
  • 3 polievkové lyžice kakaového masla (z lekárne alebo predajne zdravej výživy)
  • 2 polievkové lyžice olivového oleja
  • 1 čajovú lyžička medu
  • neošetrenú pomarančovú kôru
  • asi 8 kvapiek esenciálneho oleja (napr. pomarančový alebo vanilkový)

lip02

Ako si balzam pripravíme:

Do tepelne odolnej misky dáme horúcu vodu a menšiu misku, v ktorej roztavíme za stáleho miešania včelí vosk a kakaové maslo. Až sa nám tieto dve ingrediencie roztopia, pridáme tekutý med, olivový olej, pomarančovú kôru (iba z neošetrených pomarančov) a esenciálne oleje. Tu si musíme dávať pozor, aby sme masu nemali veľmi horúcu, mohlo by dôjsť k zničeniu výživových zložiek.

lip04
lip05
lip06
lip07

Misku so zmesou necháme ešte pár minút odstáť vo vode, aby sa nám ingrediencie dobre premiešali. Predtým, než začneme balzam uskladňovat do nádob, vyberieme z neho pomarančovú kôru. Kto nevie nájsť vhodné nádoby, mám pre neho tip.

Prázdne plastové fľaše dobre umyjeme. Vystrihneme kruh, ktorý poslúži na dno nádoby a odstrihneme hrdlo, ktoré bude tvoriť telo novej nádoby. Lepiacou pištoľou oba diely spojíme. Vyčnievajúci plast odrežeme, a až lepidlo vyschne, môžeme nádoby naplniť našim novým balzamom na pery.

lip08
lip09
lip10
lip11

Potom, čo náš balzam na pery vychladne, môžeme ho bezstarostne používať – jednoducho ho nanášame prstom na pery 😉

lip12

Pozrite si tiež naše návody, ako si vyrobiť domáci krém na ruky a domáce mydlo na ruky 🙂

Prajem veľa zábavy!

Mohlo by vás tiež zaujímať