... Všestranný medzi všetkými štýlmi

Black & White

07.07.2017 | 

Čierna a biela sú nadčasové klasiky, ktoré neomrzia a aj v súčasnosti patria do trendov bývania a sú často prezentované dizajnérmi v svete módy a bývania. Vo forme geometrických potlačí, jednoduchých alebo etnických vzorov pôsobia v našich domovoch moderne a elegantne zároveň.

Minimalizmus je jedným z naj trendov posledných rokov a práve čierna a biela sú dve najviac minimalistické farby, ktoré sú kombinovateľné s úplne všetkými farbami, preto s nimi nemôžeme nič pokaziť. Silný kontrast svetla a tmy je obzvlášť pôsobivý a môže byť realizovaný v každej obytnej miestnosti.

Black & White – bezkonkurenčné duo

Black & White je jednoducho kombinácia, ktorá vyhovuje snáď úplne každému. Puristi milujú čierno-biely vzhľad v ich domovoch. Tí, ktorí chcú trochu farieb sa môžu uchýliť ku kombinácii svetlých alebo pastelových farieb v určitých prvkoch. Čierna a biela vyznie dobre ako v škandinávskom, tak aj v etnickom štýle. Pre koho je biela veľmi sterilná a čierna príliš tmavá, kombinácia tohto neprekonateľného dua je tou správnou voľbou.

Pohodlné a štýlové zariaďovanie s Black & White

Grafických prevedení je naozaj mnoho, prírodné materiály a etnické vzory prinášajú to pravé do našich príbytkov. V kombinácii s drevom poskytuje tento trend pocit tepla a škandinávskej prirodzenosti. Štruktúrované žakárové tkaniny, koberce a vankúše dodávajú pohodlie a štýlovosť. Môžeme vzájomne kombinovať pruhy, kruhy a rôzne ornamenty, avšak so vzormi to nepreháňať, vo väčšom množstve pôsobia veľmi nepokojne. Pre odvážnejších: celá jedna stena namaľovaná na čierno. Ak si nie ste istí, začnite s menšími kusmi nábytku.

Zlatá kombinácia

Čierna a biela je tiež skvelým základom pre zlato. Zlaté lesklé bytové doplnky nám poskytnú nenápadnú eleganciu. Avšak, kovy treba používať tiež s mierou, inak by miestnosť mohla pôsobiť ťažkopádne.

Mohlo by vás tiež zaujímať