... prirodzená starostlivosť o pleť bez chemických látok

DIY pleťový krém

16.03.2018 | 

Napriek tomu, že jar nám už pomaly ale isto začína, pokožka ešte stále bojuje s chladným a suchým vzduchom. Obzvlášť ruky a tvár trpia v tomto počasí najviac.

Čo pomáha? Krémy! Ako si vyrobiť krém na ruky, sme si už ukázali. Teraz mám pre vás pripravený skvelý hydratačný krém na tvár s hodnotnými živinami.

Čo všetko potrebujeme na výrobu kokosového krému na tvár:

  • 2 lyžice kokosového oleja
  • 2 lyžice včelieho vosku (z lekárne alebo od včelára)
  • 1 lyžicu bambuckého masla
  • 60 ml jojobového oleja
  • 2 kapsule s olejom vitamítu E

Postup výroby krému na tvár:

Najskôr pridáme kokosový olej, včelí vosk a bambucké maslo do teplovzdornej misky. Tú vložíme do hrnca s horúcou vodou, aby sa nám ingrediencie roztopili. Počas nepretržitého miešania postupne roztavíme. Nesmieme však prehrievať, mohli by sa tým zničiť všetky zdravé účinné látky.

Pridáme jojobový olej, a necháme hmotu trochu vychladnúť. Na záver pridáme olej z kapsule s vitamínom E, a dobre premiešame.

Hotový krém nalejeme do malej sklenenej nádoby s uzáverom na závit (môžeme použiť prázdnu nádobu z iného krému alebo pohár na džem) a pred zatvorením necháme úplne vychladnúť.

Môj tip: Najlepšie je skladovanie v chladničke. Pre zvýšenú trvanlivosť pridáme do krému extrakt z grapefruitu. Stačí jedna malá čajový lyžička. Pôsobí ako prírodná konzervačná látka a antibiotikum.

Vyskúšajte to!

Vyskúšajte tiež inú kozmetickú výrobu od Ivony:

Domáci krém na ruky
Domáci deodorant
Balzam na pery s medom a pomarančom
Mydlo s medom a pomarančom

Mohlo by vás tiež zaujímať