Pre milovníkov vidieckeho štýlu v bielej a ružovej!

Domov, sladký domov

27.12.2016 | 

Niektorí ľudia si pod vidieckym štýlom predstavujú niečo zastaralé, ale pre mňa znamená absolútnu nadčasovosť. Pri pohľade na trendy štýly bývania v posledních rokoch – vidiecky štýl vzdoruje akýmkoľvek módnym vlnám a je vždy očarujúci a nápadne popredu.

Svieža ľahkosť

V súčasnej dobe dominujú vo vidieckom štýle ružová a biela, ony vyžarujú svetlo a dodávajú sviežu atmosféru. Rustikálny drevený nábytok bielej farby je pre tento štýl nevyhnutný. Tiež sú typické prírodné materiály ako je drevo, ratan, kameň, keramika alebo hlina. Nesmú chýbať ani doplnky, ako sú vázy a svietniky, ktoré si môžete vytvoriť aj sami, a to podľa môjho návodu v článku „Romantické lucerny

medias2 medias5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do obývacej izby nám sladkú romantiku dodá čalúnenie a obrázky či fotografie z poslednej dovolenky, zoradené v hravom štýle. Kto chce vidieckemu štýlu dodať viac vážnosti, môže použiť aj o trochu tmavšie akcenty, napríklad nábytok z tmavého dreva.

medias

Aj keď sa hovorí, že ružová je len pre dievčatá, táto farba má mnoho podôb a funkcií v závislosti na tom, ako je využitá: elegantne či puristicky, vždy je to príjemná a osviežujúca farba. Ako príklad uvediem porcelán a keramiku do kuchyne. Biele a ružové riady sú zaručeným pútačom pre oči!

medias66 medias3

rozjasnenie

Zjednodušene povedané: Čím viac jemných tónov, tým intenzívnejší je veselý efekt. Môj tip: svetlú ružovú možno bezpečne kombinovať so všetkými ľahkými pastelovými farbami. Obzvlášť elegantné je spojenie s jemnými tónmi mäty a svetlohnedej.

Mohlo by vás tiež zaujímať