...VO FARBÁCH TYRKYSOVEJ, SIVEJ A BIELEJ

Frozen winter

02.12.2016 | 

Pomaly, ale isto tu máme štvrté ročné obdobie. Pre mňa je to čas na vyzdvihnutie farieb v príbytku. Čo môže byť lepším zdrojom inšpirácie, než je príroda?

Krásna doba ľadová

Je samozrejmosťou, že zimné farby tvorí predovšetkým čisto biela farba v rôznej miere. V kombinácii so sivou v rôznych odtieňoch a tyrkysovou vytvára príjemnú sviežu a neuveriteľne domácku atmosféru.

Efektívnosť

Tyrkysová je veľmi svieža farba, ktorá vyjadruje slobodu a otvorenosť. Miestnosti s tyrkysovým zariadením alebo stenami sú vždy extravagantné: to je to pravé pre mňa! Biela je farba snehu a nevinnosti, v miestnosti vyzdvihuje istú ľahkosť a jasnosť. Biela je osviežujúca a neutralizujúca. Teraz sa dostávame k sivej – jedna z mojich najobľúbenejších farieb! Žiaľ, len veľmi zriedka sa jej dostane taká pozornosť, akú si zaslúži! Je to práve sivá, ktorá nám so svojimi najrozličnejšími odtieňmi prináša obzvlášť efektívne lesk a svetlo viac, ako akákoľvek iná farba. Dokonca aj menšie farebné plochy sú v kombinácii so sivou vnímané intenzívnejšie. Sivá pôsobí tiež elegantne a zdržanlivo.

 

3706255 zrkadlo vaza

Ako sa to robí

Som veľký fanúšik do farieb na steny. Niektoré z mojich stien sú maľované aj dvakrát ročne.
Tentokrát sú dve z mojich stien v obývačke ladené takto: jedna stena je v odtieňoch jemnej sivej, stena oproti je v svetlej tyrkysovej. Ďaľšie dve steny sú biele. To isté mám aj v spálni. Moja posteľ sa vyníma pred tyrkysovým múrom. Dôležitá je tiež posteľná bielizeň v trendových zimných farbách. Vhodné sú aj rôzne ozdobné vankúše. Vráťme sa ale do obývacej izby: aby sme dodali miestnosti v pomerne chladných farbách útulnosť, nesmú chýbať dekoratívne prvky, ako sú vázy v strieborných farbách. Sviečky a extravagantné svietniky nám zaručia, že bude izba krásne obývateľná. Čo teraz? Urobím si lahodný čaj a budem si užívať svoju novú „Winter Wonderland!“

bea povl povlll

Mohlo by vás tiež zaujímať