... kruhy, trojuholníky a štvorce

Geometrický štýl

20.07.2017 | 

Tak isto ako škandinávsky trend, tak aj geometrické vzory na bytových doplnkoch sú veľmi moderným a rýchlo rastúcim trendom. Najlepšie je ho použiť len v malých dávkach, aby to neuškodilo jeho štýlovosti. Zostavili sme preto pre vás nejaké rady.

 

Geometrické tvary sú populárne medzi návrhármi a módnymi nadšencami už dlhšiu dobu a teraz si z nich môžeme vziať niečo aj do svojich príbytkov. Či už ako dvojrozmerné vzory alebo trojrozmerné tvary, geometria sa používa všade. Vzory v tvaroch kruhov, trojuholníkov, štvorcov, obdĺžnikov alebo diamantov môžeme vidieť na tapetách, vankúšoch, obliečkach, dekách, kobercoch, zatiaľ čo vázy a svietidlá sú geometricky tvarované samé o sebe. Zvlášť dobre môžeme tento trend kombinovať s minimalistickým škandinávskym štýlom.

Menej je niekedy viac

Dokonca aj malé ozdobné predmety alebo grafické výtlačky na obrazoch urobia veľa a dodajú priestoru modernú a štýlovú atmosféru. Pre tento štýl ale výnimočne platí, že menej je viac – obmedzuje sa len na minimum geometrických tvarov. V opačnom prípade to môže spôsobiť vizuálny nepokoj ba až chaos. Stačí pár doplnkov, ako sú vankúše alebo vázy. Vhodným výberom sú moderné biele a čierne vzory, pretože je možné ich zladiť so všetkými ostatnými farbami. Pokiaľ chceme byť smelší a použiť širšiu paletu, mali by sme skombinovať len tri farby, alebo viac odtieňov jednej farby.

Život v geometrii

Kto už geometrický štýl objavil a nemá ho dosť v doplnkoch, je k dispozícii aj nábytok geometrických tvarov alebo s geometrickou potlačou. Tieto kúsky sa stanú naozajstným pútačom vo vašom príbytku. Pre odvážnych je možné použiť tiež vzorované tapety na steny alebo nábytok. To miestnosti dodá odvážny a osobitý štýl.

Vyskúšajte to!

Mohlo by vás tiež zaujímať