Slnečné dni sú tu!

Golden Summer

04.04.2019 | 

Na nebi ani jeden mráčik a vy sa opaľujete na slnkom zaliatej pláži. Chladný vánok fúka smerom od mora a jemne osviežuje vašu vyhriatu pokožku. Vo vzduchu je cítiť vôňu opaľovacích krémov a soli. Vo vetre vejúce gigantické palmové listy, hlasný zvuk dorážajúcich vĺn. V pozadí možno rozoznať melódie latinskoamerickej hudby. Celý deň relaxujete a vychutnávate si chutné koktaily. Škoda, že pre takúto atmosféru musíte cestovať tak ďaleko. Nemôžeme si priniesť tento skvelý letný pocit aj do našich príbytkov?

Leto, slnko, pláže

Pokiaľ chceme vytvoriť v príbytku príjemné prostredie ako na dovolenke, najdôležitejšie sú predovšetkým správne farebné kombinácie. Je potvrdené, že farby majú na ľudí rôzne účinky, preto sa odporúčajú také, ktoré majú upokojujúci vplyv na myseľ, čiže tzv. pozitívne farby. Jemné odtiene, napr. ružovej, mätovo zelenej, nebeskej modrej a krémovej vytvárajú harmonickú náladu v každej miestnosti. Drevené prvky v béžových farbách pripomínajú pieskové pláže zlaté doplnky dodajú celému štýle Golden Summer eleganciu a pocit tepla navyše.

Vzhľad obytného priestoru je založený na jednoduchých líniách. Povrchy nábytku sú hladké a hranaté, tkaniny zamatové a mäkké. To vytvára usporiadanú a pokojnú atmosféru. Ale v tomto letnom štýle nájdeme opäť aj nejaké dizajnové maličkosti a vychytávky. Pozornosť priťahuje len niekoľko rafinovaných predmetov a motívov. V tomto prípade je možné vidieť opakujúci sa vzor palmových listov alebo plameniakov a malé akcenty zlatej farby.

Dôležité detaily

Veľmi trendy sú v súčasnosti malé okrúhle taburety so zamatovým čalúnením a zlatým podstavcom. Efektné tienidlá na lampách zútulnia prostredie. Celkovo sú závesné svietidlá v tejto sezóne absolútnou nevyhnutnosťou. Tu a tam je vidieť vykúkať postavičku zlatého plameniaka. Teraz už nič nestojí v ceste letnej nálade vo vašom príbytku!

Mohlo by vás tiež zaujímať