... Leto sa blíži! ☀

Hodiny slnenia na balkóne a verande

18.06.2019 | 

Ó, ako ťa milujem, moja útulná oddychová oáza. Moje útočisko s dostatkom priestoru na môj relax, snenie, môj súkromný kúsok raja… ✨🌴 Nie, nemám na mysli moju poslednú dovolenku, ale slnkom zaliaty balkón.

Či už veľká terasa, veranda rodinného domu či malý balkón v mestskom byte, každý priestor je možné navrhnúť a zariadiť individuálne. Myslím, že najbežnejšie, ale aj najpohodlnejšie je vybaviť si balkón malým stolom so stoličkami a nejakými kvetináčmi s rastlinami. Najvhodnejšie sú bylinky – pokiaľ sa rozhodneme obedovať vonku na vzduchu, tak nie je nič lepšie ako si svoj pokrm dochutiť týmito čerstvými zázrakmi prírody. Návod na výrobu takého bylinkového regálu popisuje Ivona vo svojom blogu tu. 🌿 Ale ani kvety a iné rastliny nemôžu chýbať, nech ešte viac načerpáme jarnú atmosféru. Pre mňa nie je zelene a kvetov nikdy dostatok 🙂 Keď priestor dovolí, hojdacie siete alebo pohodlné kreslá nám dodávajú pocit absolútnej pohody. Kto potrebuje Maledivy?

Inspiracie-na-balkon
Inspiracie-Boho-summer

Pre tých, ktorí nemajú veľa priestoru a možnosť zelelených rastlín, je k dispozícii rada iných doplnkov, ako sú kvetinové tapety, zelené obrusy a farebné vankúše s dokonalými zábavnými vzormi. Neviete si to predstaviť? Ja som sa inšpirovala témou bývania GO GREEN. Pri dekoráciách sa fantázii medze nekladú. Moje motto znie: „Je dovolené všetko, čo sa mi páči!

Som duch, a preto môžem bez akýchkoľvek veľkých príprav a batožiny cestovať po celom svete. Objavila som už veľa rôznych balkónov a záhradných odpočinkových kútikov. Jednoduché a elegantné alebo totálne výstredné a „crazy“ farebné – ja obdivujem všetky 😊 Tie najlepšie, ktoré som videla, som pre vás z celého sveta zostavila tu:

Čím teplejšie večery, tým viac času budete tráviť vonku – a to aj doma. Skvelý gril a nápadité poháre na drink sa stanú na čas vašimi nejlepšími priateľmi. Aby ste dlhé teplé večery nesedeli v tme, tak je potreba, samozrejme aj vhodné osvetlenie. Svietidlá pre vonkajšie použitie sú k dispozícii v rôznych verziách. Zvlášť útulnú atmosféru navodzujú sviečky, ktorých najväčšou prednosťou je aj ochrana pred jedným z najviac znepokojujúcich vedľajších účinkov leta – bodavým hmyzom.

Ak nemáte balkón, nezúfajte. Prírodu môžete vniesť do vašej domácnosti aj iným spôsobom. Inšpirujte sa našimi nápadmi tu.

Inšpirácie na balkón

Veľa zábavy pri zariaďovaní!

Vaša Mia

Mohlo by vás tiež zaujímať