Veľká noc v jemných pastelových farbách

Jarné prebudenie

09.03.2018 | 

Krehké ružové tulipány, svieže modré nebo pri jarnom popoludní, ošúchané biele stránky mojej obľúbenej knihy: Vždy, keď začnem s jarným zdobením môjho príbytku, prebúdza sa vo mne romantik! Pri veľkonočnej výzdobe v pastelových farbách ani niet divu!

Jemná sviežosť

Harmonická kombinácia nežných farieb ako je ružová, svetlá mätovo zelená, jemná žltá a svetlomodrá vnáša do miestnosti príjemnú sviežosť s nádychom romantiky. Na Veľkú noc netreba s dekoráciami preháňať. Krásne pastelové vázy, jarné dekoračné predmety, plyšové vankúše, vintage rámčeky na obrazy, malá keramická rodinka zajačikov, a samozrejme, vajíčka. Všade, kam sa človek pozrie, to dýcha jarou a veľkonočnou atmosférou.

Ozdobné nápisy

Okrem vajíčok a zajačikov by nemali vo výzdobe chýbať ani priateľské dekoračné nápisy, napr. „Love“ alebo „Home“, vytvárajú naozaj skvelú atmosféru a aj naše povedomie ich vníma! Vedci totiž predpokladajú, že náš mozog môže zaregistrovať vnemy v rozsahu asi 15.000 bitov za sekundu – vedome však len 60 bitov. Ak dáme nášmu domovu „dobré informácie“, zaručene sa v ňom budeme cítiť lepšie!

 

Relax v prírode

Medzi veľkonočné tradície patrí aj hľadanie vajíčok. Ak počasie dovolí, nevynechajte so svojimi deťmi túto oddychovú aktivitu na záhrade! Najlepší čas vytiahnuť záhradné stoličky alebo kreslá! Posaďte sa a vychutnajte si prvé jarné slnečné lúče a tešte sa z tohtoročnej jemnej jarnej výzdoby! Dúfajme preto, že čoskoro už príde jar! Prajem blížiacu sa veselú Veľkú noc! J

Mohlo by vás tiež zaujímať