Nový trend!

Kaktusy na vzostupe

19.06.2017 | 

Kaktusy prišli do módy vo veľkom po poslednom ročníku Kalifornského Coachella festivalu. Motívy kaktusov je možné teraz vidieť nielen v móde, ale aj v bytových doplnkoch a samozrejme aj ako rastliny v našich domovoch – či už živé alebo napodobeniny, z plastu, keramiky alebo kamenné – návod na výrobu nájdete v našom blogu tu ?

Najžhavejšie rastliny tohto roku

Veľké, drobné, guľaté či ploské, s kvetinami alebo bez, farebné alebo klasické zelené – kaktusy a ich príbuzné z rodiny sukulentov sú najviac trendy rastliny v roku 2017. Až do tejto doby sa kaktusy nachádzali hlavne v príbytkoch, študentských izbách či apartmánech u ľudí, ktorí sa starostlivosťou o zeleň veľmi nezaobývali. Teraz sa však kaktus stal trendom a mnoho módnych bloggerov zdobí svoje príbytky týmito ľahko udržiavanými púštnymi rastlinami, s kterými sa hrdo chvália na sociálnych sietiach.

Coachella štýl v obývacej izbe

Festival Coachella sa koná v Coachella Valley v kalifornskej púšti a je to skutočný rozlet fantázie. Všade sa to tam hemží týmito zelenými pichľavými rastlinami. Tento kaktus trend je naozaj cool a robí naše domovy modernými. Nájdeme ich v potlači na vankúšoch, stenách, sprchových závesoch, riadoch a všetkom možnom druhu oblečení. Zaručia nám skvelú letnú náladu. Nezabudnime ale na hlavnú funkciu kaktusov: zadržiavanie a úsporu vody.

Pre minimalistov aj maximalistov

Kaktusový trend je jedným z najvšestrannejších trendov tohto roku, prispôsobí sa akémukoľvek štýlu bývania. V malom množstve sa hodí do elegantního škandinávskeho štýlu a tak isto dobre do maximalistického bohémského štýlu. V kombinácii s trendy medenou farbou sú kaktusy ešte viac výrazné a na terase v lete urobia dobrý dojem aj po boku nášho modro-bieleho štýlu Cool living. Zvlášť elegantný dojem vytvára kombinácia rôznych kaktusov a sukulentov spolu s vonnými sviečkami usporiadané na kovovej miske.

Nechajte sa inšpirovať ?

Mohlo by vás tiež zaujímať