... naozaj všestranný taburet

Konferenčný stolík z taburetov DIY

22.01.2019 | 

To, že je tento lacný taburet veľmi všestranný si ukážeme nielen dnes, ale aj nabudúce, pretože už mám s ním ďalšie plány. 😅

Dnes mám pre vás pripravený naozaj skvelý návod na výrobu krásného konferenčného stolíka v škandinávskom štýle.

Pre výrobu sady konferenčých stolíkov som použila nasledujúce produkty a pomôcky:

  • 3 drevené taburety Ludwig (môžete zakúpiť alebo objednať v predajniach Möbelix)
  • farby v spreji v požadovaných odtieňoch
  • pílu (ja som použila priamočiaru pílu)
  • maskovaciu pásku

Postup pri výrobe sady konferenčných stolíkov:

Keďže stoličku je väčšinou možné zakúpiť v rozobranom stave, ušetrí sa tak jeden krok a môže sa hneď začať s prefarbením sedadla. Ja som použila tri rozprašovacie spreje ružovej, mätovej a svetlosivej farby. Ak chcete predísť zafarbeniu iných častí alebo chcete urobiť na taburete vzor, použite predtým na požadovanú oblasť maskovaciu pásku.

Kým nám farba sedadiel schne, môžeme zatiaľ pokračovať v práci s nohami stoličky. Ja som sa rozhodla, že každá stolička / stolík bude mať rozdielnu výšku. Vyzerá to zaujímavejšie a tiež to môže do budúcna ušetriť miesto.

Tak som nožičky jednej stoličky skrátila o 5 cm a druhej o 10 cm. Nožičky z tretej stoličky som nechala nedotknuté. Na skrátenie nožičiek je najlepšie použiť kotúčovú pílu, ale ak nie je k dispozícii, môžeme použiť aj priamočiaru pílu (vyčnievajúce kusy potom odstránime pomocou brúsneho papiera).

Keď sú všetky nohy upravené v požadovaných dĺžkach a farba na sedadlách je tiež dobre zaschnutá, môžeme tieto časti konečne zmontovať dohromady.

Tak, ako sa vám páči tento nápad?

Vyskúšajte to!

Mohlo by vás tiež zaujímať