Kropiaca krhla s rozprávkovými svetlami DIY

05.06.2019 | 
Teraz, keď som sa konečne dostala k vylepšeniu mojej terasy, nie som ešte úplne spokojná s jej vzhľadom, napriek novo zakúpenému záhradnému setu a novo vysadeným kvetinám.
Potrebuje to ešte vylepšiť niečím nápadným a nezvyčajným. Spomenula som si na nápad s krhlou, ktorý sa mi veľmi páčil, určite ho oceníte aj vy.

 

Čo je potrebné na výrobu:

  • krhlu (dekoračnú)
  • 3 svetelné reťaze s veľmi malými LED diódami
  • kliešte
  • kvety
  • prípadne pájkovačku alebo vŕtačku

 

A tak som vyrobila dekoráciu s krhlou a LED svetlami:

Záleží na výbere krhly. Nemala by byť príliš veľká a najlepšia by bola z kovu. Môže byť použitá stará, ale aj nová, upravená do vintage vzhľadu. Je dôležité, aby boli otvory na zalievanie dosť veľké, aby cez ne prešli svetelné reťaze, prípadne otvory môžete zväčšiť pomocou vŕtačky.
Ak ste našli tú správnu krhlu a svetlá, môžeme spolu začať s výrobou dekorácie.

 

Mne svetelné reťaze cez otvory krhly prešli bez problémov, takže som ich nemusela zväčšovať.
Mám však iný problém: na mojej krhle sa nedá oddeliť od tela hlavica na zalievanie, preto je prevliekanie svetiel zložitejšie. Riešením je oddeliť reťaz so svetlami od spínacej jednotky, navliecť ju cez otvory z vonkajšej strany smerom dnu a potom ju znovu k spínacej jednotke spájkovať. Tak som aj urobila.

 

Ak sú všetky svetlá navlečené, a spínače s baterkami zapnuté a uložené vnútri krhly, stačí nájsť to správne miesto na terase. Kanvicu potom pripevníme k zábradliu, alebo ak máme na stene mriežku na kvety.

 

Na stolíku alebo na polici umiestnime pod krhlu rôzne kvetiny, aby boli „zalievané“ svetelnými lúčmi.

 

Vyskúšajte to!

Mohlo by vás tiež zaujímať