Romantické zrkladlo ku Dňu matiek

Kvetinové zrkadlo s osvetlením DIY

03.05.2019 | 

Každý z nás si chce na Deň matiek uctiť a poďakovať sa svojej mamičke. 💕Okrem klasických raňajok s pekne prestretým stolom, či pozvaním na obed alebo večeru ju chceme aj niečím malým obdarovať.

Kvety a rozprávkové svetlá sú určite dobrou voľbou, ich spojením s pekným zrkadlom si dnes vytvoríme štýlové hollywoodske 🌟 zrkadlo, ktoré bude ideálnym darčekom pre túto príležitosť. 😉

Čo budeme potrebovať na výrobu kvetinového zrkadla s osvetlením:

  • zrkadlo s rámom (ja som použila rozmer 60 x 80 cm)
  • umelé kvety
  • taviacu pištoľ s horúcim lepidlom
  • svetelnú reťaz
  • nožnice a kliešte
  • zošívačku alebo priehľadnú lepiacu pásku

Postup výroby:

V podstate existuje niekoľko variantov postupov výroby takýchto kvetinových zrkadiel s osvetlením, ja som sa rozhodla pre veľmi jednoduchú a rýchlu verziu. 😉 Spočiatku som chcela do rámu zrkadla navŕtať otvory pre svetlá, nakoniec som sa rozhodla pripevniť svetelnú reťaz na rám pomocou tavnej pištole a horúceho lepidla.

Predtým, než začneme, je dôležité všetko dobre vymerať. Na mnou zvolené zrkadlo som potrebovala použiť dve svetelné reťaze Schnurli. Žiarovky som rovnomerne prilepila k rámu zrkadla (pri tejto manipulácii nezapájajte do elektriky). Kábely medzi svetlami som pripevnila k rámu zošívačkou, ale môžete použiť aj kúsky lepiacej pásky.

Ak sú svetlá dostatočne upevnené, príde na rad výzdoba z umelých 🌸kvetov. Či už sa budete prikláňať k obľúbeným kvetinám alebo farbe vašej mamy, alebo zvolíte kvety podľa špecifického farebného konceptu, to už je na každom z vás.

Na záver som sa uistila, či niekde pod kvetinami nepresvitá pôvodný rám a či všetko dobre drží. Potom už ostáva len čakať na Deň matiek!

No nebol by to skvelý darček pre každú mamu?

Vyskúšajte to!

Mohlo by vás tiež zaujímať