Ten správny darček pre mamičku!

Kvetinový box DIY

03.05.2018 | 

„Jeden kvet 🌸 dokáže vyjadriť viac, než tisíc slov” – táto veta je určite každému z nás už dobre známa.

Bez ohľadu na to, či ide o natrhané lúčne kvety alebo kúpenú kyticu z kvetinárstva alebo aj čerpacej stanice, kvety sú jednoznačne jedným z najobľúbenejších darov pre mnoho príležitostí.

Pre niektorých z vás je načase sa zoznámiť s novým trendom – 🌹čerstvými kvetmi v ozdobnom skladovacom boxe. Najlepšie pôsobia nádoby v pastelových farbách naplnené kvetmi ruží. Tieto boxy vyzerajú naozaj skvele a kvety v nich vydržia aj niekoľko týždňov.

Ja vám dnes ukážem, ako si takýto kvetinový box vyrobiť doma:

Čo budeme potrebovať na výrobu:

  • čerstvé kvety (ruže a nejakú zeleň)
  • nádobu (ja som použila kovový box na potraviny)
  • 2 x kvetinovú podkladovú penu pre čerstvé kvety
  • nožnice, rezací nôž
  • transparentnú baliacu fóliu
  • príp. papierový baliaci papier
  • misku s vodou

Výroba kvetinovej darčekovej krabičky:

Výber nádoby je jednoduchý: ja som si vybrala čierny uskladňovací box z kovu (v kombinácii s bielymi ružami získate pekný kontrast). Môžete ale použiť aj darčekovú krabičku z lepenky alebo farebný baliaci papier.

Vyrežte z kvetinovej peny požadovaný tvar a veľkosť. Ja som ako šablónu použila veko môjho boxu. S remeselným rezacím nožom to ide ľahko 😉 Aby kvety vydržali čo najdlhšie a zostali krásne, nechajte pripravenú hubku v miske, aby nasiakla vodou.

Medzitým si pripravte darčekovú fóliu, ktorou box vysteliete. Pre lepší efekt sa dá k nej použiť ešte aj farebný papierový baliaci papier (ten musíte vložiť ako prvý, aby sa nepremočil).

Prečnievajúce alebo nevyhovujúce okraje baliacej fólie odstrihnite nožnicami.

Teraz vložte namočenú hubku na fóliu do boxu. Mala by sa dať ľahko umiesniť na dno nádoby.

Kvetiny by mali byť veľmi dobre upevnené, preto by mali byť vopred orezané do požadovanej dĺžky, tak aby hlavičky presahovali vrchný okraj boxu. Potom ich už len jednu po druhej vkladajte do nádoby s penou.

Akonáhle máte všetky ruže dobre upevnené v pene, ešte pridáme dostatok zelene.

Ozdobené s rozprávkovými svetielkami a niekoľkými pralinkami alebo čokoládou budete mať ten správny darček ku Dňu matiek! 😊

Vyskúšajte to!

Mohlo by vás tiež zaujímať