Osviežujúca prirodzenosť v popredí

Made by nature

24.04.2018 | 

Po dlhom zimnom období prináša jar novú energiu a elán do našich životov. Príroda sa prebúdza, sneh už ostal len na horách a kvetiny už hrajú všetkými možnými farbami. Nové farby a vône stimulujú všetky zmysly, takže aj pri jarnom upratovaní je čas obmeniť farebnosť stien a zariadenia v mnohých príbytkoch. Pre dobrý začiatok v novej sezóne odporúčame prirodzený a svieži vzhľad vášho domova.

Vintage v kombinácii s Feng-Shui

Ak chcete odrážať harmonickosť prírody medzi vašimi štyrmi stenami, sú vhodné najmä svetlé, neutrálne a prírodné farby, napríklad farebná kombinácia jemnej mätovej, bielej, hnedej a sivej. Skvelý k týmto farbám je vintage štýl v kombinácii s učením Feng-Shui. Feng-Shui predstavuje vzťah medzi človekom a prírodou a učí, ako priaznivo sa dá pozitívne ovplyvniť naše prostredie, v ktorom žijeme. Špeciálne navrhnutie takéhoto príbytku by sa malo niesť v pozitívnej atmosfére, jeho majiteľom by mal dávať pocit bezpečnosti, sily a ochrany.

Harmonický poriadok

Pri zariaďovaní a dekorovaní treba venovať pozornosť poriadku, používa sa len niekoľko vybraných doplnkov. Napríklad malé kamenné sochy Buddhu, dekoratívne nástenné ozdoby a elegantné podlahové vankúše na sedenie poskytujú mierne orientálny vkus. Pre navodenie harmonickej atmosféry sa odporúča osvetlenie s rôznymi zdrojmi svetla: sviečky aj malé okrúhle ozdobné lampy.

Pohodlie a príroda

Ak chcete vniesť ešte viac prírody do vášho domova, vhodný je pletený nábytok z dreva alebo vo vzhľade ratanu. Nesmie chýbať ani zeleň. Efektné kvetináče, ktoré visia zo stropu, pôsobia ako skutočný pútač pre oči. Alebo jednoduchý drevený konár, ktorý poslúži na zavesenie kuchyňských pomôcok? Nezabudnime ale aj na odpočinkové miesto: kútik so závesným kreslom vybaveným niekoľkými peknými vankúšmi a teplou prikrývkou. Tiež elegantný baldachýn nad posteľou vyzerá prekrásne a navyše zabezpečí pocit bezpečia a príjemné sny.

Mohlo by vás tiež zaujímať