... prineste si námornícky štýl do vášho domova

Maritime lampa DIY

27.06.2018 | 

Zdravím všetkých námorníkov!⚓

Tak ako každý rok, aj toto leto prináša námornícke farby medzi naše štyri steny. Farby biela a modrá v kombinácii s drevenými prvkami vytvárajú modernú a štýlovú námornícku tému bývania – Maritim. Samozrejme, dôležitú úlohu zohrávajú aj laná, kotvy, siete a mušle.

V súlade s týmto štýlom vám dnes ukážem, ako zmeniť obyčajnú stolnú lampu na skvelý námornícky doplnok do vášho domova.

Čo všetko je potreba pre Maritime lampu:

  • tienidlo na lampu
  • podstavec lampy zo skla alebo prázdnej sklenenej fľaše
  • piesok, mušle, malé kúsky dreva
  • povraz, cca 20 m dlhý
  • lepiacu tavnú pištoľ
  • nožnice, rezací nôž

Postup pri výrobe námorníckej stolovej lampy:

Ja som si to uľahčila 😊 a použila som hotovú lampu so skleneným stojanom. Prípadne môžete použiť aj prázdnu sklenenú fľašu (len potom nezabudnite na osvetlenie s káblom alebo LED).

Spodnú časť som oddelila tak, aby som nožičku mohla naplniť pieskom, malými mušľami a kúskami dreva. Možno aj vám ostali ešte nejaké drobné suveníry 🐚 z poslednej dovolenky pri pláži, ktoré sa dajú použiť. Po naplnení som lepiacou pištoľou prilepila závit na nohu lampy naspäť.

Teraz príde na rad tienidlo. Použila som asi 20 m dlhé a 0,5 mm hrubé lanko. Začnúc na spodnej strane, lanko som postupne obmotávala okolo celej vonkajšej strany tienidla. Na upevnenie som použila opäť lepiacu pištoľ (treba si dať pozor, nech nemáte spálené prsty).

Nechala som vyschnúť a zatiaľ som si pripravila dekoráciu s mušľami a drevom podľa vlastnej fantázie. Tie sa potom pripevnia k lampe.

Tienidlo upevníme k stojanu. Teraz už je lama pripravená na použitie.

Vyskúšajte to!

Mohlo by vás tiež zaujímať