... prvý dojem hneď od vchodových dverí

Mia a história predsiene

09.06.2017 | 

Zatiaľ čo ja môžem do vašich príbytkov zavítať napr. cez kuchynské okno, ostatní hostia prichádzajú vždy vchodovými dverami, takže sa dostanú najprv do predsiene, chodby či vstupnej haly. Je to veľmi dôležitá a často zanedbávaná časť domova. Nezabúdajte, že práve tento priestor má urobiť na hostí prvý dojem. 🙂 Prezradím vám, ako docieliť, aby sa predsieň stala zaujímavou a krásnou.

Svetlé akcenty a praktický nábytok

Väčšina predsiení sú malé a tmavé miesta, nemajú okná a sú pochmúrne. Ale všetci už dobre vieme, že najlepšie urobíme, keď takéto miesta vyzdvihneme. Vyhráva každý, kto používa svetlé odtiene. Biele a pastelové farby sú nutnosť! Priestor vďaka nim nevyzerá len svetlejší, ale aj väčší. Ako dekorácie sú dôležité fotorámčeky, rastliny či pekné lampy. Keď už hovoríme o osvetlení: hrá veľmi dôležitú úlohu a preto ho treba nastaviť na príjemné tlmené svetlo alebo ho nastaviť tak, aby nám zdôrazňovalo vybrané doplnky, napr. spomínané zarámované fotky či obrazy.

predsien2Komoda Mark
Pravé jedľové drevo, kovové úchytky
predsien Lavica Space Lack
Biela, vysoký lesk

Vrelé privítanie

Súčasťou chodby či predsiene býva často šatňa. Keď som ešte pracovala ako slúžka, vstupná sála bola najdôležitejšou miestnosťou v dome. Mali sme v nej piecku, aby sa hostia mohli ohriať a vždy čerstvé kvety. Sluha Bernd vždy pomohol hosťom s ťažkými odevmi. Všetko starostlivo uložil: topánky do regálu, oblečenie na vešiaky. Efektívne boli tiež veľké nástenné zrkadlá, ktoré na jednej strane zväčšili priestor a na druhej strane odrážali svetlo. Ak miesto dovolí, dobrý dojem urobí aj úzka lavička alebo komoda.

A kto vie, možno budem napokon strašiť aj vo vašej predsieni 🙂

predsien2-SK

A preto: Vždy pekne privítajte svojich hostí,

Vaša Mia

Mohlo by vás tiež zaujímať