Rooooaaaarrr.....

Mia ide na Safari

10.10.2017 | 

Milí priatelia, tiež vás pravidelne chytá cestovná horúčka? Africký kontinent ma mimoriadne zaujal svojou impozantnou krajinou a divokými zvieratami ????. Škoda, že nemôžem mať leva, slona, leoparda, nosorožca a byvola vo svojom 45 m² nájomnom byte na treťom poschodí, hihi. Čo pomáha liečiť moju horúčku? Je absolútne jasné, že potrebujem dostať kúsok Safari k sebe domov! Ešte predtým, než vám prezradím, ako na to, dáme si krátku prednášku…

História Safari

Vedeli ste, že slovo „safari“ pochádza z východoafrického swahili a znamená „cestovanie“? Pôvodne bol termín používaný arabskými obchodníkmi, ktorí cestovali v karavanoch do vnútrozemia krajiny. Európski bádatelia si tento termín osvojili v 19. storočí a čoskoro sa stal synonymom pre veľké lovy divokých zvierat a geografické expedície.

Vždy ma fascinovali iné krajiny a kultúry. Preto som sa v roku 1875 rozhodla, že budem sprevádzať britského pozorovateľa Afriky Richarda Francisa Burtona na jeho ceste k prameňom Nílu. Hovorím vám, bolo to úžasné! Akurát mi je ľúto, koľko zvierat muselo pri tejto expedícii prísť o život 🙁 Zvieratá radšej pozorujem v ich prirodzenom prostredí alebo na fotografiách.

Nastavenie príbytku do vzhľadu safari

Ako vidíte, nemusíte byť veľkým lovcom zvierat, aby ste milovali štýl safari! Ťažké kožené pohovky s kovovými nitmi, robustný nábytok alebo ratanové stoličky sú ideálnym základom pre tento štýl. Čo sa týka osvetlenia, ja používam lampy v nostalgickom štýle, vytvárajú nádherne divokú a zároveň romantickú náladu, a jednoducho, vyzerajú skvele.

Dekorácie

Zvieratá, zvieratá a ešte raz zvieratá. Tigre a zebry či už na dekoračných predmetoch, vankúšoch alebo obrazoch, to je moje! Kto má odvahu na trošku extravagantnejšie kúsky, napr. dekoratívnu zebru v životnej veľkosti, ten dokazuje, že v ňom drieme skutočný dobrodružný bádateľský duch!

Vždy ostanem dobrodružná

Vaša Mia 🙂

Mohlo by vás tiež zaujímať