Trend v rozkvete

Mia je okúzlená kvetinami

16.10.2017 | 

Už ste si to určite všimli. Hlboko vnútri som beznádejný romantik. Klavír, hudba, svetlo sviečok a kvety, a hneď som z toho úplne mimo. Kedysi som mala k tomu úplne iný vzťah. V divokých 60 a 70. rokoch som podľahla aj ja kvetinovej sile a bola som v popredí v hnutí hippie, s vencom na hlave a v boji za práva žien. Ale aj duch domu starne, a tak som sa odvtedy už ukľudnila a kvety si užívam radšej doma na stole alebo ako potlač na bytových doplnkoch. Preto som potešená, že sa kvetiny opäť vracajú do módy a okrem oblečenia je ich vidieť aj na záclonách, posteľnej bielizni alebo porceláne.

Odkiaľ kvetinový vzor prišiel

Ešte v 50. Rokoch boli kvetinové vzory prevažne divoké a farebné. Boli nimi zdobené nielen odevy a taniere, ale aj automobily a nábytok. Dnes je tento trend oveľa jemnejší a slušnejší, tak ako aj ja 😀 Poviem vám ale, hippie trend nebol v tomto prvý. Už starí Egypťania a Rimania zdobili slávnostné stoly vencami a kvetmi. Prvé kvetiny na odevoch boli zaznamenané v Ázii. Takéto majstrovské diela si však mohli, prirodzene, dovoliť len veľkí vládcovia. To sa dnes našťastie už zmenilo. Veselé, niekedy aj ušľachtilé potlače sú dostupné pre každú peňaženku.

Jemný štýl

Miestnosť by bola veľmi zaťažená, keby sme to príliš prehnali. V prípade kvetinových vzorov platí tiež: menej je viac. Kvetiny sa budú najlepšie vynímať v menšom množstve a na neutrálnom a jemnom podklade. Tento hravý trend je veľmi obľúbený na pozadí ružových alebo béžových tónoch.

Vždy ostanem kvetinová

Vaša Mia

Mohlo by vás tiež zaujímať