...Cez hory a cez lesy

Mia má blízko k prírode

09.12.2016 | 

Áno, ja viem, že som až príliž ukecaná a vždy mám čo povedať. Ale viete, čo ma občas urobí najšťastnejšou? Ticho! No dobre, nie je to zas tak úplne pravda, nemám na mysli to ticho typu, keď je počuť padnúť každý špendlík, ale zvuky prírody. Pripadá mi to neuveriteľne uvoľňujúce, občas si zaletieť z mesta do lesa, tráviť čas so svojimi priateľmi – obyvateľmi lesa a vracať sa s množstvom nových inšpirácií. Na premýšľanie o nových nápadoch väčšinou potrebujem pokojnú atmosféru, tentokrát som si ako môj zdroj inšpirácie vybrala les. O aktuálnom štýle bývania „Mystic forest“ vám nedávno písal môj kolega Juraj TU. Avšak, ja by som vám chcela les a jeho obyvateľov predstaviť detailnejšie.

Prírodné materiály ako súčasť bývania

Musím vám prezradiť, že hlavný zdroj, z čoho „Mystic forest“ čerpá, je drevený materiál. Drevo je kvalita. Drevo je živé. Ľudia prinášali drevo do svojich príbytkov už od počiatku času – prvýkrát do svojich jaskýň, potom z neho stavali chatrče a aj dodnes sa používa na tvorenie obydlí či zariadenia. Spočiatku slúžilo na výrobu a udržiavanie ohňa, no čím sa človek ďalej vyvíjal, tým videl v tomto prírodnom produkte viac výhod. Vedel z neho vyrobiť praktické nástroje, domy a dopravné prostriedky, ale aj krásne veci pre potešenie. Nábytok z prírodného dreva sa hodí do každej miestnosti, ale mala by sa venovať pozornosť správnej starostlivosti, aby radosť z postelí, skríň či písacích stolov pretrvala čo najdlhšie.

Obyvatelia lesa    

Samozrejme, že by bolo roztomilé mať malého jeleňa alebo iné zvieratká doma. Divoké zvieratá by ale nikdy nemali byť držané ako domáci maznáčikovia (naozaj by sa nehodili na sedenie na gauči). 😉 Môžeme ich ale priniesť do nášho domova iným spôsobom: s krásnymi obrázkami zvierat, dekoráciami alebo s umelou kožušinou – a to je všetko šetrné k zvieratám! 😉

Rastliny patria tiež medzi obyvateľov lesa. Listy v mnohých rôznych farbách, ovocie, kríky – všetky vyzerajú šialene nádherne a nemali by sa bezmyšlienkovito trhať a brať. Opäť platí, že existujú super krásne alternatívy, ako obývacie a spacie textílie s peknými prírodnými potlačami alebo úchvatné krajiny na skle alebo obrazoch.

Ak chcete tvoriť s farbami a prvkami štýlu „Mystic forest“, pozrite sa aj na článok od Juraja.

Vždy budem mať blízko k prírode,

miaforest-sk

vaša Mia

 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať