...JEDNODUCHO SKVELÉ!

Mia má rada romantiku

04.11.2016 | 

Som pravá romantička, milujem voňavé kvety, červené srdiečka a sladké pralinky. Asi nebude žiadnym prekvapením, že mám slabosť aj pre hravé textilné materiály a romantickú výzdobu. Štýl zariadenia, ktorý je veľmi blízky môjmu srdcu, je „Moulin Rouge“. Tento štýl je plný romantických farieb, tvarov a materiálov. Mám už vyše 200 rokov, čiže som tzv. „Old school“ a mám obzvlášť slabosť pre čipky.

Klasická čipka

Cítim sa celkom ako mladý duch, pretože dekoratívna výšivka zdobí naše oblečenie už od 15. storočia. Prvotne figurovala v dámskej móde ako elegantný akostný ornament – či už na spodnej bielizni, nočnom prádle alebo svadobných šatách. Postupom času čipka prerazila aj do obytného vybavenia a čoskoro sa stala nevyhnutnou bytovou dekoráciou v podobe záclon a obrusov.

mia_spitze

Trendy „čipková móda“

Trendy prichádzajú a odchádzajú, ale niektoré sa zase vracajú späť. Najhorúcejšie novinky patria čipkám. Aj keď nie v klasickom slova zmysle, ale interpretované ako moderná čipková móda. Jedná sa o tlačený vzor, vzhľadom pripomínajúci tradičné výšivky. Dá sa nájsť nielen v štýle Moulin Rouge, ale objavuje sa aj vo všetkých romantických dekoračných štýloch. Ja osobne obľubujem kvetinový štýl „Rosmarie“ z Möbelixu.

Čipková móda je tiež veľmi vhodná na DIY projekty. Moja priateľka Ivona by určite vedela, ako na to. Ja dúfam, že na moje najbližšie narodeniny za mnou príde s niečím zaujímavým a so slovami: „Malý darček z priateľstva.“ 😉

romantische-mia
Vždy ostanem romantická,

VAŠA MIA

Mohlo by vás tiež zaujímať