Zelená sa zelená

Mia má rada zeleň

05.04.2018 | 

Ja som skutočná milovníčka prírody – v lete poletujem nad lúkou a zbieram všetky možné kvetiny. Kým bude zase vonku teplo, vytvorila som si vnútri v domácnosti svoj osobný zelený raj. Máte tiež pocit, že potrebujete vniesť viac zelenej farby medzi vaše štyri steny? Potom vám poviem všetko, čo potrebujete vedieť o interiérových rastlinách!

Správny výber

Mojou absolútne najobľúbenejšou rastlinou je brečtan: Nie je len úžasný z vizuálneho hľadiska, ale aj čistí vzduch! Sansevieria alebo tiež tzv. svokrin jazyk je veľmi obľúbená rastlina najmä u odborníkov na feng-shui, pretože jej listy rastú zvyčajne smerom hore, a majú utišujíci účinok. Ideálne pre moju divokú myseľ! 😉 Dracaena alebo inak nazývané dračie stromy sú kvôli ich palmovitému vzhľadu skutočným pútačom pre oči v každej miestnosti! Navyše sa veľmi ľahko udržiavajú, taktiež ako aj rastlina slonia noha, ktorá navyše vydrží strašne dlho bez vody! Dokonalé pre tak zábudlivého ducha, ako som ja!

Dokonalá starostlivosť

Keď už hovoríme o starostlivosti: pre vnútorné rastliny je to všetko o správnom mieste, dobrom rastlinnom substráte, dostatku vody a živín. Hoci tieto základné potreby sú u všetkých rastlín rovnaké, každá rastlina má ešte nejaké špecifické potreby. V závislosti od prirodzeného biotopu sa niektorým rastlinám darí viac v rôznych stupňoch vlhkosti, môžu byť rôzne závislé od slnečného žiarenia, teploty, množství vody atď. Znie to komplikovane? Ale nie je, každý môže dať zelenú zeleni 🙂

Zelení hrdinovia pre temné miestnosti

Už vieme, že základnou požiadavkou pre rastliny je svetlo. Nanešťastie, v takmer každom príbytku sa nájdu aj tmavé izby a tmavé kúty so slabšími svetelnými podmienkami. Čo pomáha? Aspidistra, napríklad. Rastie úplne bezproblémovo aj v tmavých podmienkach. Pokiaľ chcete kvitnúce kvety, ideálny je lopatkovec, ktorý miluje vlhkosť a je vhodný aj pre tmavšie miestnosti.

Príslušenstvo musí byť!

Okrem samotných rastlín sú taktiež dôležité aj správne kvetináče a nádoby. Či už rustikálne, prírodné alebo elegantné, každý jeden dodá spolu s rastlinou príbytku osobitý dojem. Kto má rád kvetiny tak ako ja, môže si založiť vlastný kvetinový stôl a zozbierať tam svoje kvetinové poklady. Ja ich môžem sledovať aj celé hodiny!

Vždy budem mať blízko k prírode

Vaša Mia

Mohlo by vás tiež zaujímať