...To najlepšie pre našich najmenších!

Mia má v obľube deti

09.01.2017 | 

Profesia opatrovateľky je oveľa staršia, než som ja. Bola zverená predovšetkým ženám a zahŕňa starostlivosť o deti, no niekedy aj dohľad nad ich vzdelaním. Ja som tiež mala v minulosti opatrovateľku. Volala sa Hannelore a bývala s nami u nás doma. Rodičia ju pre mňa zaobstarali, pretože mali plné ruky práce, bolo mi vtedy 8 rokov. „Hanni“, ako som ju nazývala, mi robila obed, hrávala sa so mnou a večer ma ukladala do postele. Starala sa aj o moju detskú izbu, pomáhala mi s jej upratovaním a dohliadala na to, aby som mala všetko, čo potrebujem.

Bezpečné prostredie pre deti

Moju prvú detskú postieľku som mala obzvlášť rada, pretože Hanni ju pomáhala môjmu otcovi postaviť. V tom čase boli totiž detské postieľky naozaj veľmi nákladné a len najbohatší z najbohatších si mohli dovoliť zaplatiť stolára. Dnes je výber oveľa väčší. V Möbelixe môžete nájsť mimoriadne krásne postieľky – lacné, ale maximálne bezpečné pre našich najmenších. Nadýchané vankúše a prikrývky zaručujú pre malé princezné a malých princov pohodlné ponorenie do ríše snov.

Tak plynie čas

Aj keď si to mnohí rodičia nechcú priznať, deti nebudú malé a roztomilé navždy. Skôr či neskôr, keď začnú loziť a objavovať svoje životné prostredie, je potrebné ich izbičku prehodnotiť. Teraz už nie je tou najdôležitejšou vecou mať všetko zariadené v krásnych pestrých farbách a najmalebnejších materiáloch. Do centra pozornosti sa stavia bezpečnosť a funkčnosť nábytku pre malých objaviteľov.

mia-a-deti_sk3

Dobrodružné miesto na hranie v detskej izbe

Spolu s rastom detí narastá aj väščie nutkanie k hrám. Chcú zažívať zaujímavé veci, čo je pre ich rozvoj veľmi dôležité. Nemenej dôležité je však bezpečné prostredie – oblé hrany a materiály, ktoré sú k našim najmenším priateľské. Tvorivé schopnosti dospievajúcih detí by tiež mali byť podporované v každom prípade. Budete sa diviť, čo sa dá spolu s nimi vykúzliť v ich detskom kútiku s niekoľkými maľbami a remeselnými prácami.

Ako už viete, duchom som už nejaký čas a s deťmi som si toho zažila už veľa. Viem, že to nie je s nimi vždy ľahké, ale deti sú proste deti a to je dobre. Je veľmi dôležité, aby im dospelí poskytovali ideálne prostredie pre ich vývoj. Nesmieme zabúdať na to, čo už povedala kedysi dávno moja opatrovateľka Hanni: „Deti sú naša budúcnosť!“

mia-a-deti_2-sk

Vaša Mia!

Mohlo by vás tiež zaujímať