Oslávte letné večery!

Mia na záhradnej párty

21.05.2019 | 

Rada by som vám dnes niečo prezradila. Moje meno je, ako všetci viete, Mia. Moja profesia, povolanie alebo môj titul, ak chcete, je „duch domu“. Ale čo bude pre niektorých možno novinka, som tiež vášnivý duch záhrady.

Prečo vám to hovorím? No predsa s blížiacim sa letom, pôvabnejšími nocami a dlhšími dňami sa vracia krásny čas záhradných párty! Inými slovami, namiesto toho, aby som šla z bytu do bytu, teraz pôjdem zo záhrady do záhrady a budem sledovať, ako sa v každej z nich oslavuje. Niektorí ľudia robia tour de bar, ja budem robiť tour de záhrada! 🤣

Najlepšia záhradná párty, na ktorej som bola? Pamätám si – bola to obrovská párty, v dome slávneho Jaya Gatsbyho… ale to je už iný príbeh. Späť k budúcnosti a na budúce záhradné párty. Je skvelé, keď sa priatelia a známi stretávajú a oslavujú. A ak sa to všetko odohráva na čerstvom vzduchu, sotva môže byť niečo lepšie.

Späť do prírody

Videla som to v priebehu času sama a existuje nespočet štúdií o tom, ako deti a ľudia vo všeobecnosti strácajú kontakt s prírodou. Deti sa už takmer vonku nehrávajú, dospelí sedia v kancelárii a pracujú pred počítačom, takže sa jednoducho nevedia dostať von. A pritom príroda je pre ľudí taká prospešná. Napríklad prechádzka v lese môže znížiť krvný tlak, pulz a obsah kortizolu v krvi. Skrátka, človek sa uvoľní. V krajine vychádzajúceho slnka, v Japonsku je už od 80. rokov 20. storočia pevnou súčasťou zdravotnej starostlivosti tzv. „Shinrin-yoku“. Tento pojem v preklade znamená „všímavý pohyb v lese“. Neznamená to šport či fotografovanie v lese, ale len „bytie“ v lese. Cítiť les, dýchať dobrý vzduch a počúvať lesné zvuky. Samozrejme to nemusí byť iba les, dôležité je, aby sme sa znovu spojili s prírodou a bojovali proti odcudzeniu. Myslím, že záhradný večierok je dobrým prvým krokom, nemyslíte?

Príprava na párty

Chcete usporiadať menšiu či väčšiu záhradnú párty? Dobrí priatelia, výborné jedlo a chladené nápoje sú základnými kameňmi každej oslavy. No pre záhradné párty budete potrebovať ešte viac! Napríklad elegantný záhradný nábytok, deky (v prípade, že noci ešte nebudú tak teplé) a mäkké vankúše a podušky na sedenie pre lepší pocit pohodlia. A samozrejme, nikdy nehovorím nie“ pekným rozprávkovým svetlám, sviečkam a malým svietnikom, ktoré dodajú príjemné svetlo a vytvoria tak kúzelnú atmosféru.

Oslavujte v záhrade!

Vaša Mia

Mohlo by vás tiež zaujímať