Love is in the air!

Mia oslavuje Valentína

28.01.2019 | 

Kto povedal, že Valentína môžu sláviť len dvaja ľudia vo vzťahu? Podľa mňa, aj ľudia alebo duchovia, ktorí sú sami majú právo oslavovať deň lásky. Ako? Napríklad, môžu niečím potešiť sami seba alebo ľudí v okolí. Koniec koncov, až tak často to nerobíme, však? Ale predtým ako prejdeme k téme, vám ako vždy, rozpoviem krátky príbeh. Možno sa niečo priučíte. 😉

Nejasné dejiny okolo Valentína

Doteraz sa presne nevie, ako sviatok Valentína vlastne vznikol. Legendy hovoria o jednom, ba dokonca o dvoch biskupoch s menom Valentín z Ríma v 13. storočí. Či to bol jeden alebo druhý, údajne mal dar liečiť ľudí a tajne oddával zamilované páry napriek zákazu cisára Claudia, za čo bol 14.2. roku 269 popravený. Deň Sv. Valentína sa začal oslavovať až od 14. februára 469 na počesť viacerých kňazov. Tento deň sa ako sviatok „uchytil“ až v 14. storočí, a tamer o 400 rokov neskôr – v 18. storočí sa začal formovať do „dňa lásky“, kde aj začala tradícia vyznávania lásky pomocou malých darčekov, napr. kvetmi alebo sladkosťami. To platí až do dnešného dňa, kde už máme k dispozícií nespočetné množstvo tipov na darčeky. Ak stále hľadáte, môžem vám pomôcť.

Darujte srdce

Nezáleží ani tak na samotnom dare, môže to byť malá drobnosť. Dôležité je, aby bol venovaný od srdca. Keďže symbol sv. Valentína predstavuje srdce, vhodné sú darčeky v jeho tvare. Napríklad v podobe lievancov alebo koláča v srdiečkovom tvare. K tomu čaj alebo káva v peknom hrnčeku, a deň je oficiálne zavŕšený v znamení lásky. Mnohé romantické dekorátívne predmety s roztomilými nápismi alebo motívmi kvetín a srdiečok sú zábavné a robia chvíľku obdarovávania zábavnejšou a čarovnejšou. Pre tých, ktorí sa radi nechávajú rozmaznávať je vhodný voňavý kúpeľ pri poháriku vína.

Vždy sa riadim svojim srdcom

Vaša Mia

 

Mohlo by vás tiež zaujímať