Súčasný trend Urban living!

Mia podlieha mestskému štýlu

06.11.2017 | 

Keby ste len vedeli, ako rada navštevujem veľké mestá! Zvlášť najlepšie na mňa zapôsobila anglická metropola Londýn. Preto je samozrejmé, že som toto mesto na Temži navštívila už niekoľkokrát. Len nedávno som sa z jednej takejto návštevy vrátila s novými poznatkami a postrehmi. Videla som snáď všetko od Big Benu až po Dom voskových figurín Madame Tussauds. Aj duchovia domu z Buckinghamského paláca mi pripravili poriadne „privítanie“. Vystrašili ma až na smrť a tak ma inšpirovali k tomu, aby som robila aj ja to, čo viem najlepšie: strašiť v príbytkoch cudzích ľudí. Chladný štýl Londýnčanov mi učaroval, a preto, ešte predtým, ako vám prezradím niečo o štýle Urban living, nesmiem vynechať niečo z histórie Londýna.

Londýn predtým a teraz

Hlavné mesto Veľkej Británie bolo založené starými Rimanmi v prvom storočí nášho letopočtu na bývalom keltskom osídlení. Mesto s pôvodným názvom Londinium bolo len niekoľko rokov po založení vypálené Keltami, po obnove, o niekoľko storočí, zas Vikingami. Mesto vždy povstalo, ale naďalej bolo v stredoveku sužované častými mormi, útokmi a v roku 1666 veľkým požiarom. V 19. storočí prišiel čas, aby sa mesto stalo dobre strategickým miestom. Industralizácia priniesla rýchly pokrok a priam explozívny hospodársky rast. Mesto sa tak stalo najväčšou a najbohatšou metropolou na svete. V dnešnej Európe Londýn predstavuje základňu dizajnu a umeleckej scény. Veľké mesto obľubujú umelci a intelektuáli, ako aj módni nadšenci a dobrodruhovia.

Urban living – pravý dotyk mesta

Štýl Urban living vnesie pocit mesta aj do vašeho príbytku. Zvlášť cool je posteľ alebo iný nábytok z paliet, ktorý je nielen skutočný „Eye-catcher“, ako sa po anglicky hovorí, ale poskytuje aj super pohodlie. Skrinky a police sú vyrobené z kovu a masívneho dreva. Vytvárajú veľmi zvláštny vkus a zjednocujú mestský spôsob života, ktorý je silne prepojený s priemyslom a hospodárstvom. Do tohto trendu zasahuje tiež industriálny štýl a betónový vzhľad nábytku. Pripomínajú nám dokonalosť veľkomiest, akými sú napríklad Londýn, Tokio alebo New York.

Urban Living od A po Z

Ako vždy, povieme si, s ktorými doplnkami si ľahko vytvoríme tento mladý a minimalistický trend bývania u nás doma. Absolútne top sú rôzne kovové svietidlá vo farbách medi, striebra a čiernej farby. Dôležité je aj to, čo máme na stene. Ľudia si odjakživa rôznymi spôsobmi zdobia steny, cez ktoré ja tak rada prechádzam 😀 Nástenné hodiny v opotrebovanom vzhľade alebo štýlová polica pripomínajúca vodovodné potrubie. Všetko dotvoria doplnky s nápismi a obrazy s mestským prostredím.

V tomto zmysle,

vždy ostanem otvorená svetu!

vaša mia

Mohlo by vás tiež zaujímať