Nablýskanosť a lesk: kovový trend

Mia prináša lesk do domova

28.12.2017 | 

Všade samý metal! Nemyslím gitarovú hudbu, ale kdekoľvek sa pozriem, vidím lesk drahého kovu, ktorý sa stáva čoraz viac obľúbeným prvkom interiérov. Pre vás to môže byť novinka, ale už pred 100 rokmi bol po kovových predmetoch do príbytku veľký dopyt. Veľmi dobre si pamätám, ako som pravidelne leštila ruský samovar v službe u svojej pani. Na tú extravagantnú žiaru bola viac ako pyšná. Alebo ako som sa potulovala v tzv. „Zlatých dvadsiatych rokoch“ uprostred miestnosti s lesklým kovovým lustrom. V divokých sedemdesiatkach bola obľúbená medená, dnes sa zas opäť vrátila do módy.

Zariadenie príbytku s kovom

Chladné a moderné, ale aj hravé a ženské. Ušľachtilé a exotické, ale aj chladné a mestské. Kov vo vašom príbytku urobí tak veľa. Ak to chcete mať doma útulné, zlaté a medené tóny v kombinácii s teplými farbami môžu robiť zázraky. Ak dávate prednosť jednoduchému štýlu, zlatá a strieborná v kombinácii s čiernou alebo sivou je to pravé pre minimalizmus. To je dôkaz toho, aký je kov všestranný.

Žiarivý byt aj po Vianociach

Veľa z vianočných dekorácií je možné použiť v príbytku aj počas celého roka, stačí len dôkladne vyberať tie pravé. Svietniky, lampy, vankúše alebo rámčeky vytvárajú trblietavé čaro Vianoc, ale aj čaro domova po celý rok. Pokiaľ ide o kov, môžeme ho rôzne a divoko kombinovať.

Pamätajte však, že nie je všetko zlato, čo sa blyští 🙂

Vaša Mia

Mohlo by vás tiež zaujímať