Lesk a trblietky: kovový trend

Mia prináša lesk do domova

29.11.2018 | 

Všade samý metal! 🤘 Nie, nemyslím gitarovú hudbu, ale kdekoľvek sa pozriem, vidím lesk drahého kovu. Nebude to len tým, že sa blížia Vianoce, kovy sú tiež populárne aj vo vybavení interiérov. Pre niektorých je to možno novinka, ale aj pred sto rokmi boli žiarivé materiály veľmi žiadané. Veľmi dobre si pamätám, ako som pravidelne leštila ruský samovar v službe u svojej pani. Na tú extravagantnú žiaru bola viac ako len pyšná. V divokých sedemdesiatkach bola vo veľkej obľube medená farba. Dnes patrí spolu so striebornou a zlatou k veľmi častým prvkom či už v textilním priemysle alebo v oblasti bývania.

Zariadenie príbytku s kovom

Chladné a moderné, ale aj hravé a ženské. Ušľachtilé a exotické, ale aj chladné a mestské. Kov vo vašom príbytku urobí naozaj veľa. Ak to chcete mať doma útulné, zlaté a medené tóny v kombinácii s teplými farbami môžu spraviť zázraky. Ak dávate prednosť jednoduchému štýlu, zlatá a strieborná v kombinácii s čiernou alebo sivou je to to pravé pre minimalizmus. Tak už vidíte, aký je kov všestranný. Niekto ho má rád zakomponovaný priamo v nábytku, ja osobne sa zaujímam najmä o rôzne lesklé dekoratívne predmety, ktoré sa dajú premiestňovať a kombinovať tak, ako mi práve vyhovuje.

Žiarivé vianoce

Práve teraz, keď sa blíži čas Vianoc, je po čarovnom lesku kovov ešte väčší dopyt. Pokiaľ sa dôkladne zameriate na správny výber jednotlivých kúskov, môžete ich využívať aj po celý rok. Svietniky, lampy, vankúše alebo rámčeky vytvoria čaro domova nielen cez trblietavé Vianoce, ale tiež po celý rok.

Pamätajte však, že nie je všetko zlato, čo sa blyští 🙂

Vaša Mia

Mohlo by vás tiež zaujímať