Príbeh od duchov Vianoc

Mia rozpráva „Christmas story“

21.11.2018 | 

Len čo sa skončí jedno z mojich obľúbených sviatočných období – Halloween, už je predo dvermi ďalšie. Ako už prezrádza aj nadpis, reč je samozrejme o Vianociach. Niektorým sa môže zdať, že je na Vianoce ešte priskoro, môj názor však je, že na pečenie a prípravu výzdoby nie je vždy dostatok času, preto je vždy lepšie začať s predstihom. Skôr, ako vám prezradím niečo o mojich tohtoročných „vianočných favoritoch“, poviem vám jeden malý vianočný príbeh, o ktorom už ste určite počuli. Nie však v mojej verzii. 😉

Kedysi…

Píše sa rok 1843, keď sa spisovateľ Charls Dickens zamýšľa nad tým, ako by sa mohol efektívne zaoberať chudobou v Anglicku tak, aby to skutočne prispelo k zlepšeniu situácie. Výsledkom bolo známe literárne dielo Vianočná koleda, ktoré rozpráva príbeh o bezcitnom a lakomom Ebenezerovi Scroogeovi, ktorý sa polepšil až vďaka vianočným duchom, ktorí ho prišli navštíviť na Štedrý deň. No, čo vám môžem povedať, môžete trikrát hádať, od koho prišiel pôvodný nápad príbehu s duchmi… Už vtedy som vedela ako urobiť Vianoce pre všetkých neuveriteľne krásne.

Dnešné vianočné trendy

Ani dnes by Vianoce neboli Vianocami, keby sa neoslavovali a nezdieľali s ostatnými. A pri takýchto slávnostných stretnutiach chceme mať slávnostne vyzdobené aj naše príbytky. Presne tak! Pre mňa je to v prvom rade veľké množstvo vianočných gulí, rozprávkové svetlá, a samozrejme, sviečky. Na Vianoce nie je dekorácií nikdy dosť! Ak chceme držať krok s trendami, v tomto roku sú na výslní kombinácie červenej a ružovej. Tieto dve farby tvoria úspešnú kombináciu, ktorá je tradičná a moderná zároveň.

A preto vám chcem ako prvá popriať: Šťastné a Veselé Vianoce 😉

Vaša Mia

Mohlo by vás tiež zaujímať