...Jasné, jednoduché alebo divoko vzorované!

Mia skáče v miske

04.04.2017 | 

Ahojky, tento článok púta pozornost už len svojim názvom. Kto by už len prišiel s takou myšlienkou, že by mohol niekto skákať v miske? Dobre, občas už aj mne dochádzajú nápady v snahe vás očariť, takzvané skoky mám len v striedaní mojich riadov a doplnkov do jedálne.

Porcelán – od luxusného k účelovému

Pod pojmom RIAD sa rozumejú všetky tie položky, ktoré sú používané na servírovanie pokrmov – uf! Ako nudne to znie, nemyslíte? Pokúsim sa vám ukázať, že to tak nemusí byť.

Tanier, ako ho poznáme v dnešnej dobe, používali ako prví šľachtici v 16. storočí. Bola to veľká vzácnosť a známka luxusu, nebolo neobvyklé, že dve osoby zdieľali spolu jeden tanier a jednu šálku. Viete si to predstaviť?

Rovnako ako pri väčšine luxusných predmetov, aj v tomto prípade si v 20. storočí môžu ľudia dovoliť svoju vlastnú jedálenskú súpravu. Pod pojmom SERVIS sa chápe neoddeliteľná dizajnová zostava, ktorá zvyčajne pozostáva z plytkého taniera, hlbokého polievkového taniera, taniera na dezerty a šálky, prípadne misky.

shiva
bonq

Štýlové stolovanie

Farba, tvar a výber materiálu je vo všeobecnosti takmer nekonečne pestrý a každý si vyberie podľa svojho vkusu. Mnoho rôznych štýlov stolovania nájdete aj v obchodoch Möbelix alebo na ich stránkach v sekcii Riad & doplnky do kuchyne. Kto má rád jednofarebné súpravy, určite si vyberie niektorú z jednotlivo predajných riadov Sandy. Či už žltá, červená, modrá, zelená alebo sivá, alebo z každej niečo a vytvoriť si vlastnú divokú superkombináciu. Kto radšej vzory, určite si vyberie niektorú z kompletních sérií. Keď už hovoríme o vzoroch, pripomenieme si nedávny príspevok od Ivony: „Ozdobte si sami porcelán“, kde nájdete návod a krásne inšpirácie na zdobenie vlastného porcelánu. Niektorí z Vás previedli svoje nápady do  vlastných kúskov a zapojili se do našej súťaže na facebooku, ktorá prebiehala ako na Slovensku, tak aj v Českej republike. Tie najlepšie som sa rozhodla ukázať aj tu, v mojom blogu 🙂

fotky

Jeden z mojich obľúbených výrazov „pastva pre oči“ platí nielen pre samotné potraviny, ale tiež pre spôsob, akým sú prezentované. Pri kupovaní nového riadu by sme mali byť nekompromisní, pretože je to dôležitá súčasť našej domácnosti, ktorú len tak rýchlo nevymeníme, slúži nám po celé dlhé roky (pokiaľ nie ste tak nešikovní a nerozbíjate ich tak často ako ja) 🙂

Vaša Mia

Mohlo by vás tiež zaujímať