Love is in the air!

Mia tancuje na každej svadbe

09.04.2019 | 

Da-da-da-dam! Da-da-da-dam! Zakaždým, keď padne slovo svadba, moje srdce bije ako divé. Tiež aj preto, že som sa sama nikdy nemohla vydať. O to viac horím vzrušením, keď zvonia svadobné zvony. Sledujem všetky tieto krásne okamžiky. Od žiadosti o ruku, cez prípravy na veľkú oslavu, až po samotnú svadbu. Nie je nič krásnejšie, ako keď sa dvaja ľudia navzájom milujú, no nie? Okrem toho, že ma tešia veľké svadobné oslavy, mám radosť predovšetkým z lásky. Ako vždy, aj teraz sa s vami podelím o tieto šťastné chvíle a inšpirácie, ktoré som nazbierala za posledný rok (storočie).

Manželstvo – predtým a teraz

Kým dnes sú základom pre konanie sobáša hlboké city a láska, v minulosti to boli často ekonomické faktory, ktoré podmieňovali manželstvo. Ani svadobné hostiny neboli tak honosné, ako dnes. Ale už v mojom čase, pred viac ako 200 rokmi existovali niektoré tradície, ktoré sa zachovali dodnes.

  • Napríklad hádzanie zrna, ryže alebo kvetových lupienkov na novomanželov je samozrejmosťou, symbolizuje to plodné manželstvo.
  • Alebo svadobná kytica, ktorú si kedysi nevesta neobstarávala sama, ale jej ju priniesol v deň svadby až jej ženích. Niektorí ľudia ešte dodnes v tejto tradícii pokračujú.
  • Už za mojich čias boli novomanželom poskytované dary do společného života: truhlice, kolísky, periny, obrusy, ako aj celé postele.
  • Nevesta na sebe musela mať už vtedy niečo staré, niečo nové, niečo modré a niečo požičané – pôvodná tradícia z Anglicka, mimochodom.
  • Biele svadobné šaty však boli založené až od dvadsiatych rokov dvadsiateho storočia. Predtým sa ženy vydávali vo svojich sviatočných nedeľných odevoch, kroji, alebo aj v tmavých šatách.

Mia tancuje na každej svadbe

Okrem svadobných šiat patria do mojej osobnej pozornosti, ako inak, svadobné dekorácie. Moje motto znie: Čím naturálnejšie, tým lepšie! Sezónne kvety spolu s veľkým množstvom sviečok, to je moje! K tomu niekoľko srdečných výrokov v krásnych rámoch (ktoré sú, mimochodom, skvelé aj ako dar), a nie je potreba nič viac, však? Teda okrem svadobných dobrôt, okolo ktorých sa motám čo najčastejšie 😁

Buďte šťastní!

Vaša Mia

Mohlo by vás tiež zaujímať