Vítame jeseň!

Mia v jesennej nálade

03.10.2018 | 

V posledných týždňoch som si naozaj musela dávať pozor na svoju jemnú priesvitnú pleť, čo v tých horúčavách naozaj nebolo ľahké. Preto som vďačná za posledné dni, ktoré sa už konečne podobajú viac jeseni. Na slnko som totiž dosť citlivá a navyše milujem šum padajúceho lístia,🍃🍂 farby, gaštany… Stále sa cítim ako malé dieťa, hihi.

Podzimné dekorácie pre domácnosť

Nemôžem však tráviť celé dni vonku, preto si rada kúsok jesene bez väčšej námahy prinesiem aj do príbytku. Plyšové kožušiny, sviečky, drevený nábytok, doplnky a prírodné ozdoby ako ořechy, suché listy a dekoratívne vetvy – to všetko prinesiem opäť do svojho príbytku. Na blogu u Ivony som objavila návod na krásnu jesennú dekoráciu,🍁🍇ktorá teraz zdobí môj stôl klasickým spôsobom. To ma privádza k zamysleniu: Zaujímalo by ma totiž, odkiaľ skutočne pochádza tradícia, aby sa na jeseň zdobili príbytky v takom rozsahu s prírodnými materiálmi?

Tradície v mene vďačnosti

Či už v starom pohanstve alebo v novších náboženstvách, jeseň je tradične spojená s poďakovaním. Či už Bohu alebo prírode za bohatú úrodu, tzv. Deň vďakyvzdania slávia napr. v Severnej Amerike aj ľudia bez vyznania. Rôzne oslavy dožiniek a vďakyvzdania siahajú až do čias starých Slovanov a Rimanov. Spojené sú s rôznymi slávnosťami spojenými s jedlom, pivom a vínom. Aj v dnešnej dobe sú rôzne jesenné festivaly spojené s dobrými pokrmami a pitím vyzdobené ozdobami priamo z dielne prírody. Preto nie je prekvapujúce, že sa dodnes zachovala aj výzdoba našich domovov v podobe rôznych suvenírov z prírody, len tak, aby potešili oko.

Vyzdobte si preto aj svoje príbytky, možno prídem raz strašiť aj k vám domov J Nezabudnite, že jeseň je obdobie vďaky a konkrétne október je aj mesiac úcty s starším. Nemyslím tým teraz len seba., hehe, ale určite je vo vašom okolí niekto, komu by ste chceli poďakovať 😉

Vaša Mia

Mohlo by vás tiež zaujímať