Trendy farba roku 2018: Ultra Violet

Mia vo fialovej nálade

02.02.2018 | 

Juhuuu! Pokiaľ ide o tohtoročnú voľbu farieb v Pantone, ani nemôžem byť viac šťastnejšia! Popri odtieňoch ružovej, zelenej a jasných farbách sa do trendov roka 2018 dostala aj moja obľúbená: fialová! Presnejšie povedané, Ultra Violet – dramatická fialová, ktorá sa v budúcnosti bude prejavovať naozaj často. Táto farba prestavuje originalitu, vynaliezavosť a vizionárske myslenie – všetky vlastnosti, ktoré mi nie sú cudzie, hihi.

Význam farby fialovej

Ultra Violet symbolizuje nekonečnú šírku nočnej oblohy a ukazuje nám naše neobmedzené možnosti. Mystické, duchovné a neprispôsobivé – tak typické pre fialovú farbu. Fialová bola vždy považovaná za farbu kontrastov. Nie je jasné, ku ktorej rodine farieb ju priradiť, pramení z kombinácie modrej a červenej, spojenie vody a ohňa, muža a ženy. Tiež ovplyvnila výrazne cirkev alebo ženské hnutie. Okrem toho je často spojená aj s relaxáciou, pretože má ukľudňujúci účinok. Mohlo by sa povedať, že fialová je na tejto planéte skoro najlepšou farbou, však?

Fialová farba pri zariaďovaní príbytku

Tak vidíte: s fialovou je všetko možné! Preto nesmie táto mimoriadna farba chýbať ani vo vašom príbytku. Nezáleží na tom, či spadáte do témy ultrafialového sfarbenia, alebo preferujete krikľavé, jemnejšie alebo purpurové odtiene. S fialovými doplnkami vytvoríte zaujímavé akcenty, ktoré sa dokonale integrujú do tlmenšieho prostredia. S vankúšmi, posteľnou bielizňou a rôznymi bytovými doplnkami môžete fialovú vniesť do príbytku bez nejakého väčšieho rizika. A ak to nestačí, jednoducho premiešajte rôzne odtiene fialovej alebo môžete nafarbiť na fialovo celú stenu?

Vždy budem verná experimentovaniu

Vaša Mia

Mohlo by vás tiež zaujímať