Perfektný Silvester!

Mia vstupuje do nového roku

28.12.2017 | 

Moje novoročné predsavzatia na rok 2018 sú: nájsť perfektný odtieň make-upu (pre moju priehľadnú pleť je to naozaj ťažké) a štýlovo prestaviť čo najviac príbytkov. S tým druhým začínam už teraz, poviem Vám, čo nesmie chýbať pre dokonalý silvestrovský večer!

Šťastie začína jedlom

Silvester začína jedlom, a na 31. decembra neponecháme nič náhode. V mnohých domácnostiach sa jedáva tak ako na Vianoce, kapustnica. Na Slovensku tradične jedávame aj šošovicu a jedlá s makom, pretože symbolizujú peniaze. V Talianksu prosperitu predstavujú na Silvestra tiež jedlá zo šošovice a hrachu. Ale v takom Dánsku je symbolom peňazí listová zelenina, preto na Silvestra jedávajú kapustu alebo šaláty. V Rakúsku, Nemecku a Švajčiarsku nesmie chýbať fondue alebo raclette. Mne nezáleží na tom, či kapusta, mäso alebo hrášok, každý Silvester a Nový rok začína harmonicky s pekne prestretým stolom. Elegantné taniere a zlaté doplnky poskytujú slávnostnú atmosféru, zatiaľ čo plyšové sedáky zaručujú dlhú a pohodlnú noc. A prvý prichádza na scénu chladič na víno a šampanské Timo! Strávila som s ním niekoľko nocí, a môžem len povedať, že sa dá naňho naozaj spoľahnúť! Už len elegantné poháre na víno, konfety, a môžeme začať s odpočívaním do polnoci!

Prasiatko pre šťastie ?

Máte k slávnostnej večeri prasiatko? Na Kube a v Španielsku to patrí k silvestrovskému menu. U susedov v Rakúsku sa hovorí, že stačí zjesť malý kúsok, a prinesie vám to šťastie. Ja dávam prednosť variantu z marcipánu. ? Viete však, prečo prasiatko prináša šťastie? V minulosti ho za posvätné zviera vyhlásili už starí germáni, za šťastné ho údajne považovali aj Kelti, ktorí si ho dali vyraziť na mince. Prinášalo do rodín blahobyt a pohodlie. Svojím rypáčikom vraj vedelo rozryť pôdu a nájsť zakopaný poklad. Bola to aj cena útechy pri rôznych stredovekých turnajoch, takzvané prasiatko pre šťastie. Dodnes si do hlinených prasiatok ukladáme svoje korunky.

Tak začnite počítať, drahí: 10, 9, 8, 7, 6, 5, ….

Vždy ostanem slávnostne naladená,

Vaša Mia

Mohlo by vás tiež zaujímať