Domov ako z Tisíc a jednej noci!

Moroccan Mystery

15.08.2018 | 

Nechceme to síce počuť, ale dni dovoleniek sa nám pomaly ale isto krátia. V týchto horúcich dňoch sa nikomu z nás nechce pracovať, slnko by sme si určite chceli užívať radšej niekde pri pláži. Koniec leta však nie je koniec sveta. Neznamená, že si kúsok z neho nemôžete priniesť do svojho domova a vytvoriť si úšasné a pohodlné miesto pre odpočinok, kde môžete uniknúť z každodenného stresu.

Vstúpte do malého sveta Maroka!

Pri pomyslení na orientálne krajiny sa nám automaticky vybavia teplé, pestré farby, hravé motívy na rôznych kusoch nábytku alebo doplnkoch a veľmi príjemné a pohodlné prostredie. Celý tento obraz je zabalený do vône vonných sviečok a tyčiniek, ktoré pripomínajú jemnú ale výraznú vôňu kadidla. Náš domov sa razom premení na relaxačné miesto s nádychom orientu. Práve takáto atmosféra nás dokáže uvoľniť a uniesť natoľko, že ani nemáme pocit, že sme doma, ale niekde v ďalekom oriente.

Orientálna rovnováha

Pri zariaďovaní príbytku v štýle Moroccan Mystery sa odporúča kombinácia farieb: červená, oranžová, žltá, hnedá a smotanová. Príklad: v obývacej izbe je dominantná tmavočervená pohovka v popredí, zostávajúce vybavvenie ako sú stolíky, komody, koberce a lampy majú svetlohnedú až smotanovú farbu. Aj napriek výraznej červenej farbe nám táto kombinácia vytvára upokojujúci celkový obraz. Ako doplnky použijeme množstvo vankúšov s rôznymi ornamentmi a niekoľko ozdobných lucerien. Nie každý si ale do svojho príbytku vyberie práve červenú pohovku. Preto bude skvelo vyzerať aj krémová, žltá či hnedá pohovka ozdobená s červenými vankúšmi.

Pre tých, ktorí majú radšej neutrálnejšie farby…

Dokonalý orientálny a relaxačný štýl môžeme docieliť aj s pomocou modrej, striebornej, sivej a krémovej farby. Táto farebná kombinácia vyzerá trochu chladnejšie, ale stále dáva celému konceptu určitý meditačný charakter. Navyše, strieborné dekoratívne predmety poskytujú skutočný efekt, ktorý dodajú miestnosti iskru a upútajú každé oko. Zvlášť malé dekoratívne slony, rôzne misy a vázy, rovnako ako aj veľké zrkadlo s rámom v kovových farbách. Celkový dojem je o niečo jednotnejší, elegantnejší a jemnejší zároveň.

Vytvorte si aj vy doma relaxačné a pohodlné prostredie!

Mohlo by vás tiež zaujímať