...Romantický, hravý a luxusný

Moulin Rouge

07.10.2016 | 

Moderné budoáre do spální poukazujú v jeseni na svoju romantickú a luxusnú stránku, ale nemôže im chýbať ani nádych provokácie. Ideálny štýl pre nostalgikov.

Vráťme sa späť do čias bohémov starého Paríža. Moulin Rouge bol veľmi polpulárny medzi umelcami a spisovateľmi. Predstavoval veľmi zvláštny štýl, kde dominovala červená farba, nábytok a steny boli skrášľované luxusnými látkami a zlatými ozdobami. Opulentné lampy viseli zo stropu a priestory sa kúpali v ich príjemnom svetle.

Moderná interpretácia

Táto nekonečná opulentnosť nám v súčasnej dobe príde prehnaná. Preto sa moderný vzhľad Moulin Rouge zameriava najmä na vzdušné, svetlé a romantické prvky v našej spálni. Dominujú  v nich farby sivá, zlatá, vínová, staroružová, svetloružová, biela a farba piesku. Luxus, hravosť a romantika sa stretli s týmito farbami a vytvorili príťažlivú, dobre vyzerajúcu kombináciu.

moulin-rouge01

Čas na leňošenie

V období jesene sa zvykneme zdržiavať doma medzi našimi štyrmi stenami a trávime viac času v útulnej posteli. V Moulin Rouge štýle si zamilujeme vankúše, ktoré sú zdobené buď romantickými ozdobami, čipkami, alebo volánikmi. Tiež nás očaria lesklé textílie, pretože nám prinášajú do spálne nádych luxusu. Koberec z umelej kožušiny vedľa postele nám po prebudení zaisťuje, aby boli nohy v teple.

Kúsky zlata

Bez drahých lesklých kovov by sa vytratilo to pravé kúzlo Moulin Rouge, preto ani v tomto štýle nesmie chýbať zlato. Z toho dôvodu sa spoliehame na efekt zlatých lámp, váz, zrkadiel a rámov. Tieto doplnky by mali byť obmedzené na pár kúskov, aby sa udržala určitá ľahkosť štýlu.

Pútače

Detaily majú zásadný význam v akomkoľvek štýle. Predovšetkým v Moulin Rouge nemôžu chýbať. Figurína potiahnutá jemnou tkaninou a honosné lustre sú čerešničkou na torte a dodávajú izbe nádych nostalgie. Sviečky dotvárajú romantickú atmosféru a krásne úložné boxy môžu ukrývať milostné dopisy a fotky.

Mohlo by vás tiež zaujímať