... Toto určite zaujme!

Nástenná dekorácia DIY

09.01.2018 | 

V jednoduchosti je krása! Dnes som dostala naozaj skvelý nápad, ako vylepšiť prázdne steny vo vašich domovoch. Jednoduché nástenné dekorácie z dreva a polystyrénu určite prekvapia a zaujmú každého hosťa 🙂

Pre výrobu týchto nástenných dekorácií budeme potrebovať nasledujúce veci:

  • polystyrénovú guľu (priemer približne 5-10 cm)
  • drevené špajdle alebo paličky na špízy
  • farba v spreji dvoch farieb (Upozornenie: na polystyrén musí byť použitá farba na báze vody)
  • lepiacu pištoľ
  • kúsky polystyrénu (z rôznych obalov)
  • obojstrannú lepiacu pásku (čo najpevnejšiu)

Výroba nástennej dekorácie z dreva a polystyrénu:

Rozhodla som sa, že gule a špajdle budem farbiť oddelene. Na jednu špajdlu napichneme polystyrénovú guľu a uistíme sa, aby nepadala. Špajdlu použijeme ako držiak. Guľu nastriekame čiernou farbou v spreji a necháme vyschnúť. Špajdlu s guľou zapichneme do pripraveného plátu polystyrénu.

Asi 25 až 40 drevených špízov či špajdlí napicháme do ďalšieho kusu polystyrénu. Nastriekame ich čiernou alebo striebornou farbou.

Až nám farba vyschne, môžeme začať s montážou špajdlí do gule. Samozrejme, že by stačilo ich tam jednoducho len napichať, ja som však chcela mať istotu v ich stabilite, preto som ich tam pripevnila pomocou lepiacej pištole.

Dôležité upozornenie: Pokiaľ tieto ozdoby nechcete zavesiť alebo položiť, ale majú byť pripevnené na stene, 1/3 gule nechajte z jednej strany nepokrytú špajdlami! Je potreba použiť veľmi silnú obojstrannú lepiacu pásku, aby nám tieto dekorácie na stene dobre držali.

Tip: Použite viac rozmerov špajdlí. Veľký efekt tohto pútača pre oči to ešte viac umocní.

Prajem veľa zábavy!

Vyskúšajte to!

Mohlo by vás tiež zaujímať