Šikovné riešenie pre domácu pracovňu

Nástenná polica s dózami DIY

26.07.2019 | 
Začneme hádankou: Viete, čo majú spoločné kancelárske spinky, pripínačky, špendlíky a samolepky? Uhádli ste, sú malé a vždy niekam zmiznú. Keď ich potrebujete, nie je ich a vy musíte dokola hľadať. 😜 Preto, aby som týchto malých pomocníkov udržala pokope a aby boli vždy rýchlo po ruke, keď ich naliehavo budem potrebovať, vymyslela som si ‚‚zlepšovák‘‘. Rada sa s mojim nápadom podelím aj s vami.
A spravíme to tak, že jednoducho rozšírime normálnu policu o dózy alebo poháre – myšlienka je tak jednoduchá, ako je dômyselná 😉

 

Čo budete potrebovať pre takúto nástennú policu s dózami:

  • nástenná polica
  • niekoľko dóz alebo pohárov rôznych veľkostí (napríklad z prázdnych džemov)
  • samorezné skrutky
  • meter a pero
  • hadicové spony (zo železiarstva)
  • pracovná ihla (alebo kladivo a klinec)

A takto som si vyrobila nástennú policu s dózami:

Na začiatok položte dózy na poličku tak, aby ste im našli správne umiestnenie. Poháre v rôznej veľkosti sa dajú pekne namontovať do dvoch radov (nemali by však byť umiestnené príliš blízko seba, pretože by bolo náročné ich odskrutkovať a vybrať).
Môžete si zaobstarať dózy vo vhodnej farebnosti, alebo si uzávery nastriekajte podľa vašich požiadaviek, poprípade nafarbite aj sklo. Keď sú poháre pripravené na montáž, spravíme do uzáveru minimálne 2 diery pracovnou ihlou, prípadne klincom a kladivom (veko sa potom nebude otáčať okolo svojej vlastnej osi).
Priložte uzávery k polici a vyvŕtajte podľa otvorov diery. Pomocou skrutiek ich pripevnite k polici.

 

Vŕtačkou sa uzávery dobre namontujú, takže neskôr stačí odnímať iba sklo.

 

 

Hadicovú sponu som pripevnila k bočnej strane nástennej police a s ňou aj dózu otočenú dole hlavou. Ak vyvŕtate malú dierku v uzávere, môžete nádobu v ideálnom prípade použiť ako „dávkovač špagátu“ a už nikdy nebudete musieť hľadať jeho začiatok.

 

 

Nakoniec som policu pomocou vodováhy pripevnlia k stene. V závislosti od toho čo chcete v dózach uchovávať, si v nich nájdu miesto rôzne pomôcky ako vatové tyčinky a tampóny, vlasové gumičky, korenie do kuchyne alebo kriedy, perá a školské potreby. 😉

 


Vyskúšajte to!

Mohlo by vás tiež zaujímať