...Jemný a romantický štýl

Natural Romance

10.04.2017 | 

Je niečo viac romantické, než jarné obdobie? Naša téma „Natural Romance“ predstavuje kombináciu kvetov, čipiek a vintage nábytku, ktorý dodáva obytným miestnostiam ženskosť a eleganciu.

V 18. storočí boli salóny a budoáre dôležitými miestami na stretnutia. Náš moderný trend „Natural Romance“ vychádza práve z tohto štýlu dámskych kútikov a salónov. Malé, elegantne zariadené miesta malými pohovkami a kreslami nahradili veľké obytné priestory. Ťažké skrine a príborníky boli vymenené za nábytok na ľahkých nožičkách. Pôvabné farby, čerstvé kvety a hravé bytové doplnky sem jednoducho patria. Tento trend romantiky sa skvele hodí aj k vidieckemu štýlu bývania a obľúbili si ho tiež francúzske kaviarničky.

ozdoby

Priam žiadúce pre tento štýl sú rôzne ozdoby, preto nesmú chýbať volániky, prepracované lemy, elegantné čipky a jemné kvetinové vzory na textíliách ako sú ozdobné vankúše, záclony a posteľná bielizeň. Nádoby a sviečky žiaria hravými ozdobami. Oprášime staré krištáľové poháre a lampy od našich babičiek a navrátime im ich zašlú slávu umiestnením v našej jedálni. Nezabudnime na starý alebo staro vyzerajúci nábytok s vintage nádychom.

natural romance

Pastelový raj

Paleta farieb v tomto štýle pozostáva predovšetkým z jemných pastelových farieb. Ružová, zelenkavá, ale aj levanduľová a svetlomodrá v kombinácii s bielou a béžovou. Všetko musí žiariť v pastelových farbách, netreba ale miešať všetky dohromady 🙂 V kombinácii s bielym nábytkom alebo svetlým drevom vytvárajú upokojujúci romatnický vidiecky štýl. Romantiku si môžeme navodiť aj na našej záhrade či terase. K tomuto štýlu sa totiž skvelo hodí aj prútený záhradný nábytok. V kombinácii s pastelovými vankúšmi a čerstvými kvetinami vytvára ten najromantickejší kútik nášho domova, ktorý pôsobí aj ako skvelé privítanie pre našich hostí.

Natural-Romance02

Mohlo by vás tiež zaujímať