... pre domáci relax

Oáza relaxu

22.08.2017 | 

Každý by mal mať doma svoju oázu pokoja. Najlepším miestom pre odpočinok a relax je spálňa alebo kúpeľňa. S veľmi malým úsilím môžete aj tieto miestnosti ľahko premeniť na moderné relaxačné oázy.

Čo je lepšie po dlhom náročnom dni v práci ako horúca kúpeľ, počúvanie vašej obľúbenej hudby a vychutnanie šálky upokojujúceho čaju? Potom už len vliezť pod perinu a ponoriť sa do hlbokého spánku. Ale v niektorých bytoch a domoch niečo k odpočinku naozaj chýba.

Ďaleký východ a Škandinávia

Pri navrhovaní našej odpočinkovej zóny sa môžme nechať inšpirovať ďalekým východom ale aj skandi-chic a jeho studenými farbami, prírodnými materiálmi a organickými tvarmi. Tkaniny, čalúnenie a bytové doplnky zladíme do pastelových farieb ako je svetlomodrá, mätová zelená, zelenkavá, ružová a fialová v kombinácii s prírodnou bielou, béžovou, sivou a hnedou. Nádych ďalekého východu docielime prvkami s Budhom a nábytkom z exotického dreva.

Prírodná relaxácia

Ľudia sa dnes čoraz viac chcú priblížiť k prírode, relaxovať v nej, chcú sa navrátiť ku koreňom. Prírodné detail a materiály nemôžu chýbať ani v našej relaxzóne. Nábytok by mal pozostávať preto z prírodného dreva v ľahkých tónoch. Zmes béžovej a bielej farby vytvára prirodzený a uvoľnený vzhľad. Samozrejme, nesmú chýbať ani rastliny. Vytvárajú v miestnostiach prírodnú a harmonickú atmosféru. Súčasne sú ale obľúbené aj umelé sukulenty, pretože môžu pôsobiť tak isto harmonicky ako živé, a nepotrebujú tak vela starostlivosti.

Zapnutie chillmodu

Chýbajú nám už len malé detaily, aby sme sa úplne uvoľnili. Patria medzi ne mäkké župany, uteráky, ako aj vankúše a prikrývky. Do ich hebkosti sa po bublinkovej kúpeli príjemne zavinieme. Ešte pre uvoľnenejšiu atmosféru sú tiež výborné čajové sviečky a vonné tyčinky.

Mohlo by vás tiež zaujímať