Obraz z machu DIY

28.05.2019 | 

Či už v nákupných centrách, v zasadacích miestnostiach alebo v obývačkách, machové steny alebo machové obrazy majú v súčasnosti vzostupný trend a používajú sa ako špeciálny dekoratívny prvok v mnohých vnútorných priestoroch. Okrem toho, že do interiéru prinášajú kúsok prírody, vyzerajú tiež naozaj fenomenálne.

Sýte farby, trojdimenzionálny hmatateľný efekt a skutočnosť, že sa s nimi veľmi ľahko zaobchádza, hovoria jasne v prospech machových stien a obrazov.

Aj ja som bola okamžite očarená a začala machy hľadať a nakupovať. Používať by sa mal určite konzervovaný mach, pretože sa ľahko udržiava a zachováva svoju farbu a konzistenciu. Zvlášť vhodný je islandský mach, ktorý nájdete v záhradnych centrách či v špecializovaných obchodoch.

Ak chcete, môžete tiež použiť vlastný mach prinesený z lesa a zakonzervovať ho pomocou glycerínu. Aj ja som to skúšala, no musím sa priznať, že mi to veľmi nešlo 😂 (pozri návod tu).

Takže začíname!

Čo budete potrebovať na machový obraz:

  • rám obrazu (môžete tiež použiť aj staré hodiny ako ja, podnos alebo niečo podobné)
  • niekoľko balíkov machu (islandský mach, bežný mach, dôležité je, aby bol už zakonzervovaný)
  • umelé paprade, na vylepšenie obrazu (podľa ľubovôle)
  • horúce lepidlo (veľa lepidla alebo silikónu)
  • kliešte

priprava-machoveho-obrazu

Postup pri výrobe machového obrazu:

Či už máte malý biely rám, čierny veľký, okrúhly alebo štvorcový, rám z obrazu, podnos alebo nástenné hodiny, ako formu pre obraz z machu možno použiť čokoľvek, čo sa vám páči. Ja som chcela vytvoriť okrúhly obraz, preto som použila okrúhle nástenné hodiny.

lepenie-machoveho-obrazu
lepenie-machu-na-machovy-obraz

Vezmeme náradie a môžeme začať našu tvorivú prácu s lepením machu. Podľa toho ako chcete, aby váš mach vyzeral, homogénny v zelenom tóne, alebo ako som odpozorovala inde, v rôznych zelených odtieňoch – dovolené je všetko, čo sa vám páči.

machovy-obraz
machova-stena

Postupne lepte mach kus po kuse pomocou horúceho lepidla na obraz. Ak ste si navrhli konkrétny vzor, ​​je najlepšie ho najprv priložiť na plochu, a až potom začať postupne lepiť. Pre oživenie som do obrazu pridala paprade (umelé). Ale ani tu sa fantázii medze nekladú 🙂

stena z machu

V kancelárií sa miesto našlo rýchlo, takže práca je odteraz oveľa príjemnejšia!

Vyskúšajte to!

Mohlo by vás tiež zaujímať