...Štýl bývania z ďalekého severu

Skandi Chic

27.02.2017 | 

Nič nie je v dnešnej dobe viac trendy! Škandinávsky štýl sa teší obľube už niekoľko rokov, je populárny najmä medzi mladými ľuďmi. Pôsobí čisto a útulne zároveň, je zahalený v tlmených farbách, ako je čierna, biela alebo sivá, ale býva často kombinovaný aj s pastelovými farbami.

Ďaleko, na severe Európy, môže tma trvať v zime aj 17 hodín. Ľudia v Škandinávii vedia, ako si toto temné ročné obdobie zútulniť, aby ho prežili v pohodlí. Kto si chce po náročnom dni vo svojom dome oddýchnuť, pre toho je Skandi Chic to pravé.

Krikľavé farby nie sú žiadúce

Jemné, tlmené farby, nadčasové línie, organické tvary a materiály z prírody sú základom pre klasiký štýl Skandi Chic. Krikľavé a jasné farby by mali byť redukované. Okrem čiernej, bielej a sivej môžu byť použité ešte pastelové farby. Obzvlášť dobre v tomto štýle pôsobí množstvo svetlého dreva a tlmené osvetlenie. Pre optimalizáciu štýlu sú skvelé vybrané dizajnové kúsky od návrhárov Arne Jacobsena, Vernera Pantona alebo Alvara Aalta. Kto si nemôže dovoliť nákladný dizajnový nábytok, môže tiež čerpať z množstva replík.

Skandi-chic03

Vznešená rezervovanosť

Skandi Chic je tou pravou voľbou pre ľudí, ktorí majú radi vo svojich domovoch útulné, ale upratané a vyrovnané miestnosti. Nič nie je stredobodom. Tlmené farby upokojujú myseľ a navodzujú príjemnú atmosféru. Individuálne a jednoducé bytové doplnky dodávajú miestnosti charakter. Nádych prírody dosiahneme nielen pomocou dreva, ale aj botanických doplnkov. Použitie prírodných materiálov a nadčasového nábytku smeruje k dlhodobému trendu.

skandichic3

Všestrannosť

Nič nebráni tomu, aby bol príbytok trvalo naladený do škandinávskeho štýlu. Avšak aj tento štýl bývania, tak ako ostatné štýly, môže byť kombinovaný napríklad s etno alebo retro trendami. Pre svoju jednoduchosť, minimalistický charakter a prirodzenú charizmu je všestranným štýlom. Pre tých, ktorí sledujú trendy, je práve Skandi Chic východiskovým bodom k objavovaniu nových sezónnych noviniek v štýloch bývania.

Vyskúšajte to!

Mohlo by vás tiež zaujímať