Kvitnúci zázrak

Spring is in the air

12.03.2019 | 

Nie je to tak dávno, čo napadol posledný sneh, ale nespočetné malé kvietky už bojujú, aby sa ukázali svetu skrz studenú zimnú deku. Sťahovavé vtáky ukončujú svoju dovolenku na juhu a vracajú sa v obrovských kŕdľoch späť do našich končín. Hibernácia je na konci svojho cyklu a stúpajúce teploty oznamujú dlho očakávanú jar. V dobrej nálade začínáme v novej sezóne s jarným upratovaním a sviežim zariadením či dekoráciami.

Drobné púčiky na stromoch a čerstvá tráva začínajú rásť a šíriť svoju zeleň po lúkach a lesoch. Aj my chceme, aby náš príbytok vyzeral sviežo, a preto si najčerstvejšie jarné farby prinášame aj medzi naše štyri steny. Najvhodnejšie pre toto obdobie sú svetloružová, mätová zelená a biela, s ktorými docielite ten správny svieži efekt.

Veľká noc sa blíži

Toto obdobie už prináša omnoho viac farebných tónov, pestrofarebné kvetinové lúky sú plné včiel, motýľov a vtáčikov. Tiež môžeme v poliach spozorovať malých ušatých zajačikov – symbol veľkonočných sviatkov. Aj náš príbytok je láskyplne zdobený nespočetnými dekoráciami, predstavujúcimi jar a Veľkú noc, ako sú napríklad kuriatka, ovečky, motýle alebo vajíčka.

Stolček prestri sa!

Na sviatočnú hostinu by mal byť veľkonočný stôl primerane zdobený. Kamkoľvek len oko dohliadne, tam sú vidieť najrôznejšie rastliny a kvety, a to je ten najlepší spôsob ako sa naladiť do jarnej nálady! Dominantou stola sú vetvičky zdobené vajíčkami v pastelových farbách. Pre zachovanie jasnosti a čistého vzhľadu sa odporúča použitie bieleho jedálenského servisu.

Mohlo by vás tiež zaujímať