...zelená, zelenšia, najzelenšia!

Tropická oáza – vitajte v džungli

25.07.2017 | 

Palmové listy, kaktusy, plameniaci, papagáje, ananás a iné exotické prvky sú teraz na každom rohu, takže nám nič nebráni si nimi vyzdobiť náš domov. Oslávme leto!

Čím vyšší je nárast teploty, tým viac máme tropické cítenie a chceme farbami vyzdobiť svoje oblečenie a doplnky, a tak isto aj náš domov. Asi to nie je náhoda, že tropické ovocie žiari toľkými farbami, ktoré sú tak veľmi populárne aj v móde. Je najvyšší čas si v nasledujúcom mesiaci zladiť príbytok, záhradu či terasu práve v týchto farbách.

Inšpirujte sa tiež príbuznou témou Cuba libre 🙂

Nezbedné ovocie

Nielen, že slúži ako šťavnaté a sladké občerstvenie – ovocie nám môže zdobiť príbytky či už ako potlač na textíliách alebo ako dekoratívny pútač v podobe bytových doplnkov. V tejto téme nás sprevádzajú tiež exotické zvieratá: papagáje a plameniaky.

Džungľová horúčka

Prirodzene, súčasťou, ba priam nutnosťou pre túto tému sú zelené rastliny a pestrofarebné exotické kvety. Palmové rastliny, banánovníky, ibištek a orchidey sú rovnako dobré v prírodnej forme, ale aj ako potlač, vytvárajú nám veľmi príjemné prostredie.

Aj pre nábytok sa v tomto štýle nájde miesto. Moderné ratanové zariadenie či šialene farebné čalúnenie doplní celkový vzhľad dokonalo.

K akému štýlu bývania sa hodí

V malom množstve tropický trend zapadá so svojimi zelenými rastlinami a farebnej škále k škandinávskemu štýlu. Perfektne sa hodí aj k retro alebo bohémskému štýlu.

Užite si letné týždne a nechajte sa inšpirovať 😉

Mohlo by vás tiež zaujímať