...kožušinové šialenstvo

We FELL in love!

11.11.2016 | 

Nič nepasuje k chladnému obdobiu tak dobre, ako kožušiny všetkých tvarov a farieb. V móde alebo obývacej izbe pri krbe – kožušina je opakujúci sa trend, ktorý sa medzičasom už stal takmer klasikou. Či už ako prírodný produkt alebo syntetická imitácia, kožušina zaručuje pohodu a romantiku s nádychom extravagancie.

Kožušina, pravá klasika

Z kožušiny je cítiť pravý komfort, šíri príjemnú atmosféru a prináša nám do domova nádych luxusu. Tou najklasickejšou je pravá ovčia kožušina. Tá je v súčasnej dobe veľmi obľúbená ako pokrývka kresla alebo pohovky, ale môže byť jednoducho umiestnená vedľa postele, aby boli nohy v teple aj pred spaním, aj po prebudení.

Neexistuje žiadny štýl bývania, kde by sa kožušina nehodila. V kombinácii s moderným škandinávskym nábytkom vyzerá tak isto dobre, ako aj s klasickým vidieckym štýlom. Robí domov príjemným a teplým. Nezáleží na tom, či sa jedná o klasickú kožušinu na podlahe, pred krbom alebo na pohovke. Vytvára dobrý kontrast s jednoduchou kamennou podlahou alebo s chladnou koženou pohovkou.

felle2

Kožušina v mnohých farbách

Existujú kožušiny v rôznych sfarbeniach – biele alebo hnedé, v širokej farebnej škále. Trendom sú tiež farbené kožušiny. Aktuálnymi sú jesenné farby v odtieňoch černice, alebo klasickej čiernej a sivej.Tento trend je tiež niečo pre milovníkov zvierat a vegánov, pretože umelá kožušina vizuálne a ani na dotyk väčšinou tú pravú nepripomína. Okrem toho sú napodobeniny často lacnejšie a ľahšie sa udržiavajú.

Ostatné bytové doplnky z kožušín zaisťujú rustikálny vzhľad, alebo typický škandinávsky štýl. Nielen kožušinové koberce a prikrývky ponúkajú mäkký komfort. Kožušiny môžu slúžiť aj ako čalúnenie na posteli alebo pohovke. V tomto pochmúrnom chladnom počasí nie je nič príjemnejšie, ako sa zabaliť do kožušinovej deky a vychutnať si šálku čaju pri praskajúcom krbe.

felle4

Prajem veľa zábavy s kožušinou!

Mohlo by vás tiež zaujímať