Záhradné lucerny DIY

15.05.2019 | 

Napriek tomu, že teploty sú stále veľmi nízke a v niektorých miestach ešte dokonca aj sneží, dúfame, že slnečné dni prídu čo nevidieť, aby sme mohli konečne privítať leto.

Počas teplých večerov nie je nič lepšie ako príjemné posedenie s priateľmi na záhrade alebo terase pri útulnom osvetlení a dobrom jedle.

Okrem klasických sviečok a led osvetlenia sú tento rok opäť v móde lucerny. V kombinácii s farebnými kvetmi získate úžasný doplnok do záhrady, na balkón alebo terasu.

Čo budeme potrebovať na výrobu kvetinových lucerien?

  • lucerny (ja som použila s prírodným výpletom)
  • umelé kvety
  • lepidlo alebo tavnú pištoľ
  • kliešte a nožnice
  • drôt alebo vlasec
  • povraz

zahradne-dekoracie

A takýto je postup výroby:

Ja som sa rozhodla, že použijem lucerny s bambusovým výpletom, pretože sa najlepšie hodia na upevnenie umelých kvetov. Môžete však použiť akékoľvek iné materiály a dizajn, ako sami uznáte za vhodné. 😉

Mojim plánom bolo pripevniť umelé kvetiny takým štýlom, aby to vyzeralo, že z lucerien vyrastajú.

vyroba-zahradnych-lucerien
zahradna-lucerna

Za týmto účelom som umelé kvetiny omotala a pripevnila silikónovým vlascom okolo bambusovej sieťoviny k lucerne. Časť umelých kvetov som nechala vyčnievať nad lucernou, časť som nechala visieť, aby to vyzeralo, akoby prirodzene z lucerny rástli. Jednotlivé väčšie listy som prilepila horúcim lepidlom.

kvetinove-lucerny-do-zahrady
zahradna-lucerna-diy

Až sú kvety pripevnené, je potreba ešte priviazať nejaký povraz na zavesenie. Použila som lano s priemerom 1 cm, dĺžky k samostatným lucernám som zvolila individuálne podľa potreby, a následne som ich priviazala okolo rukovätí.

urob-si-sam

Keď tieto lampy umiestnime do záhrady na tie správne miesta, budú skutočne efektnou ozdobou nielen vo večerných hodinách, ale aj počas dňa.

Vyskúšajte to!

Mohlo by vás tiež zaujímať